Громади зможуть засновувати ліцеї: у Раді розповіли, як це відбуватиметься

Наразі створювати ліцею може лише обласна або міська рада в населених пунктах, де мешкає понад 50 тисяч осіб. Про це розповів автор документу, нардеп від “Слуги народу” Сергій Колебошин.

Важливо Навчальні заклади в Україні перейдуть на модель здорової школи: як це працюватиме

У Верховній Раді можуть схвалити новий закон про створення ліцеїв

На своєму засіданні комітет з питань освіти та науки рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні законопроєкт №4629-1 про особливості формування мережі ліцеїв.

За словами Колебошина, документ має викликати довіру до громад, а також стати частиною процесу децентралізації влади. У законопроєкті врахували особливості розселення і демографії.

Що передбачає законопроєкт №4629-1

Попередні норми передбачали, що у ліцеях має навчатись щонайменше 4 класи на паралелі. Однак, на думку нардепа, це б обмежувало можливості громад в негусто населених областях.

Там би ми не змогли заснувати нормальну мережу ліцеїв і змушені були б робити пансіони, а це нерівні умови: діти з міста їхали б додому, а діти в сільській місцевості вимушені цілий тиждень бути в пансіоні,
– пояснив автор нового законопроєкту.

Проєкт передбачає зменшення мінімальної кількості паралельних класів до 2 і 3 профілі. Крім того, у складі ліцею будуть не лише 5 – 12 класів, але й початкової ланки 1 – 4 класів.

Читайте також Університети розпочинають реєстрацію абітурієнтів на вступні іспити та творчі конкурси

Зміни щодо дошкільної освіти

Дошкільним закладам освіти дозволять бути структурними підрозділами початкової школи та гімназії. Однак, садочки мусять розміщувати в окремих будівлях або мати окремі виходи, аби потоки дітей не перетиналися.

На думку Колебошина, для навчального процесу не є припустимим, якщо коли діти 3 – 4 років перетинаються з підлітками і стикаються з різними ризиками.

Усі нові норми фактично нададуть можливість сталого продовження освітньої реформи, враховуючи процес децентралізації, який в державі відбувається,
– зауважив народний депутат.

Хто платитиме за нові ліцеї

У законопроєкті передбачено, що на формування відокремленої мережі ліцеїв Кабміну доручать закладати кошти в бюджетах найближчих років. Кошти від держави отримають громади, які спроможні побудувати ліцеї або розділити навчальні процеси.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *