Які причини наступу росіян на півночі Харківської області: ISW проаналізував дії ворога

ISW проаналізував причини наступу ворога на Харківську область / Колаж 24 Каналу

Аналітики американського Інституту вивчення війни проаналізували причини наступу російських загарбників на півночі Харківської області. Експерти зазначили, що дії ворога значною мірою є наслідком негласної політики Заходу щодо завдання ударів ЗСУ по окупантах.

Мовиться про політику, за якою українські війська не можуть використовувати західні озброєння для ураження легітимних військових цілях на території Росії. За даними аналітиків, це могло призвести до тактичних успіхів окупантів на півночі Харківської області.

ISW проаналізувало наступ росіян на півночі Харківщини

Зі звіту ISW стало відомо, що російські війська докладають зусиль для оточення міста Вовчанськ у Харківській області. Вони просуваються до міста різними шляхами, в тому числі через села Бугруватка, Стариця та Ізбицьке на заході вздовж дороги С-210817, а також через Вовчанські Хутори на сході вздовж дороги О-210825.

Захоплення російськими військами будь-якого з цих населених пунктів перерізало б ці українські наземні лінії зв’язку з Вовчанськом і зробило б решту ліній зв’язку (трасу Т-2104) дедалі більш важливими для оборони міста,
– наголосили аналітики.

В інституті також підкреслили, що російські війська також дедалі частіше націлюються на мости через найближчі водні об’єкти, щоб ізолювати українську оборону Вовчанська від інших районів.

ISW також посилається на аналіз, проведений українським військовим оглядачем Костянтином Машовцем. Машовець дійшов висновку, що Вовчанськ є центром російського наступу на півночі Харківської області, з планами оточити місто з південного заходу і півдня.

Машовець підкреслив стратегічне значення близькості Вовчанська до міжнародного кордону, заявивши, що це відкриває перед російськими військами “багато можливостей”.

“Зокрема, росіяни здатні проводити операції з обмеженими силами й засобами для досягнення конкретного результату. Також близькість міста надає російським військам “невелике плече доставлення” для забезпечення стабільного контролю і вогневої підтримки без переміщення артилерії. Також це розташування дозволяє швидко доставляти паливо і зброю на лінію фронту”, – зауважили експерти.

Синєгубов розповів про ситуацію у Вовчанську

  • Глава Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що ворог посилює обстріли Вовчанська. За словами посадовця, північний кордон Харківщини зараз найскладніший напрямок.
  • За даними глави Харківщини, за кілька днів евакуювали майже 6 тисяч жителів Вовчанської громади та населених пунктів Харківського району. Кожен отримує повний супровід – від гуманітарного до юридичного.
  • Однак посадовець зазначив, що попри плани ворога – всі об’єднані та працюють на перемогу. Також відбувається цілодобова комунікація із військовим командуванням.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *