Інноваційні підприємства зможуть отримати інвестиції

Інноваційні підприємства зможуть отримати інвестиції

Українські інноваційні підприємства зможуть отримати інвестиції на розвиток своєї діяльності. Відповідна постанова була затверджена на засіданні Кабінету Міністрів.

Підтримка надаватиметься за результатами конкурсу за рахунок коштів допомоги ЄС для України в програмі «Горизонт 2020». Сума підтримки складатиме до 200 тисяч євро на 3 роки.

За словами міністра освіти і науки Ганни Новосад, завдяки асоційованому членству в «Горизонт 2020» Україна отримала від ЄС фінансову допомогу на розвиток науки та інновацій. Наразі це 7 млн євро.

«Раніше ми затвердили порядок конкурсу, за яким частину цих коштів під свої проекти та інфраструктуру зможуть отримати українські вчені. Тепер ми внесли зміни до урядової постанови щодо використання допомоги ЄС, щоб дати підтримку також нашим інноваторам», – зазначила міністр.

Вона додала, що кращі проекти також відбиратимуть за конкурсом. У ньому зможуть взяти участь малі та середні підприємства, зокрема, в партнерстві з вишами.

Планується, що інноватори зможуть використати ці кошти на отримання та підтримку чинності патентів, послуги з їх оформлення, оплату доступу до баз даних, проведення необхідних досліджень, тестування та сертифікації тощо.

Підтримка надаватиметься на принципах співфінансування – частка державної допомоги може становити від 30% до 50% витрат.

Зараз порядок проведення конкурсу розробляється Міністерством освіти і науки і буде затверджуватися Кабінетом Міністрів. Проведення конкурсу заплановане на 2020 рік.

Також постанова надала можливість отримувати фінансову підтримку всім національним контактним пунктам «Горизонт 2020», не залежно від їхньої організаційно-правової форми та підпорядкування.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *