Жителю Полтавської області вручили 18 повісток:​​​​​​​ у ТЦК пояснили, як так вийшло

На Полтавщині чоловіку вручили 18 повісток / Колаж 24 Каналу

У Полтавській області чоловіку вручили понад десяток повісток. Однак йому вдалося уникнути мобілізації попри те, що його визнали придатним до служби.

Житель Полтавської області отримав 18 повісток протягом декількох місяців. Йдеться про період з червня по листопад 2023 року.

Мешканцю Полтавської області вручили 18 повісток

Відомо, що чоловік 16 разів приходив до ТЦК, однак через його стан здоров’я військові частини відмовлялись брати його на службу.

За словами чоловіка, останні рази його до військових частин відвозив особисто підполковник, але кожного разу його завертали назад. Тому останні дві повістки він вирішив проігнорувати.

Так, через це суд визнав чоловіка винним за статтею про ухилення від призову на військову службу під час мобілізації та засудив до чотирьох років позбавлення волі.

Повідомляється, що сам обвинувачений свою провину визнав і розкаявся. Тож суд пом’якшив йому вирок на 2 роки іспитового.

Наголошував на безладі у системі ТЦК, стверджував, що у його військовому квитку, який зберігається у працівників ТЦК, не відображена вся інформація щодо його обліку, а натомість працівники ТЦК постійно виправляють у ньому дати замість внесення дійсної інформації. Усе наведене вплинуло на нього та стало наслідком того, що останні два рази він дійсно не з’явився за повістками,
– йдеться у матеріалах суду.

Як реагують в ТЦК

За словами Істоміна, чоловіку було неодноразово вручено повістки, він за ними з’являвся в ТЦК. Роман Істомін зазначив, що військово-лікарською комісією чоловік був визнаний придатним до служби та направлявся до навчальних центрів.

Проте у навчальних центрах, куди направляють мобілізованих, також є приймальна комісія. Яка і відмовлялась приймати чоловіка на навчання.

Істомін розповів, що “там є психолог, медик, який оглядає людей, які прибули”.

“Там є свій відбір. І громадянин там спілкується без присутності представника ТЦК. Тобто, що він там казав, ми не знаємо. Можливо, вдавав епілепсію, можливо, казав, що в нього тиск постійно високий. Але загалом, згідно з чинним законодавством, він придатний до військової служби. Було лише рішення, що навчальний центр відмовляється його приймати. Через це він отримував повістку на наступну дату”, – заявив Істомін.

Економічне бронювання від призову: що відомо

  • Влада України розглядає варіант можливості економічного бронювання від мобілізації для бізнесу. Проте наразі тривають обговорення щодо того, який вигляд має набути відповідний законопроєкт.
  • Серед пропозицій – бронювання за високі податки або ж можливість за окрему плату забронювати свого співробітника. Проте варто наголосити, що зараз немає єдиного бачення, як це буде виглядати.
  • Офіс Президента та ініціативна група нардепів, яку зібрав голова економічного комітету Дмитро Наталуха, мають різні думки щодо економічного бронювання.
  • Так, в ОП вважають, що потрібно спиратися на розмір реальної заробітної плати. Нижня “межа входу”, яка дозволятиме претендувати на економічне бронювання, – 30 – 35 тисяч гривень на місяць.
  • Водночас група депутатів є прихильниками впровадження податку, на кшталт військового збору. Якщо роботодавець хоче подати працівників на економічну “бронь”, то має гарантувати, що кожного місяця додатково заплатить за нього 20 тисяч гривень.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *