Хронологія з фронту за 740 день війни / Колаж 24 Каналу (фото бригади “Рубіж” НГУ)
На фронті ситуація залишається напружена, але контрольована українськими захисниками. Водночас окупанти продовжують завдавати ударів по мирних об’єктах, порушуючи закони та звичаї війни.
Понеділок, 4 березня, – це вже з сімсот сорокова доба від початку повномасштабної війни Росії проти України. Про найголовніше за цей день читайте в матеріалі 24 Каналу.
10:12, 4 березня
Загарбники повідомили, що 3 березня в Україні загинув командир розвідки бригади Espanola. Окупанта звали Вячеслав Суботін, він мав позивний “Вихідний”.
09:59, 4 березня
У Росії на території петербурзького нафтотермінала виявили семиметровий безпілотник із 20 кілограмами вибухівки. Окупанти заявляють, що нібито знешкодили дрон, обійшлося без вибуху.
09:35, 4 березня
Міноборони Франції оприлюднило список зброї, яку Париж передав Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії.
Ідеться про системи ППО Mistral, Crotale NG, Samp/T; бронеавтомобілях VAB (250 од), AMX10 (38 од).
Також наша країна отримала 30 гаубиць Caesar, 6 гаубиць TRF1, 4 РСЗВ LRU, 10 важких 120-міліметрових мінометів, понад мільйон набоїв до стрілецької зброї, 60 дронів та 10 систем для виявлення БпЛА.
09:33, 4 березняВажкі бої під Бахмутом
Керівник пресслужби ОСУВ “Хортиця” Ілля Євлаш повідомив, що ворог продовжує атаки на село Іванівське, що на південний захід від Бахмута.
За його словами, бої тривають вже у межах населеного пункту. Крім того, росіяни атакували ЗСУ в Богданівці, що північніше від населеного пункту Часів Яр на Бахмутському напрямку.
09:25, 4 березня
Речник ВМС України Дмитро Плетенчук наголосив, що ситуація в морі протягом періоду широкомасштабної війни змінилася кардинально завдяки морським дронам.
Побачити росіян навіть на південь від Криму або в центральній частині Чорного моря – вже велика рідкість. Ситуація змінилася, розклад змінився саме завдяки роботі українських морських дронів.
08:53, 4 березня
У мережі показали, який вигляд має штаб Чорноморського флоту в Севастополі. У вересні 2023 року його атакувала Україна.
Власне, на кадрах видно, що окупанти ніяк не відбудували пошкоджену будівлю. Вона так і залишилися частково без даху, а також зі зруйнованими стінами.
Вигляд штабу Чорноморського флоту Росії / Фото телеграм-каналу “Кримський вітер”
08:30, 4 березняПідрив мосту в Росії
У Самарській області Росії прогримів вибух на залізничному мості; довелося зупинити рух поїздів. Телеграм-канали спершу написали, що невідомі намагалися підірвати опору переправи.
Згодом в українській розвідці підтвердили, що “міст був пошкоджений шляхом підриву його силових конструкцій”. Як стверджують у ГУР, окупанти перевозили військові вантажі через міст.
08:24, 4 березняКібероперація розвідки
Кіберфахівці ГУР завдяки успішній DDoS-атаці отримали доступ до серверів міністерства оборони Росії.
Наша розвідка внаслідок операції заволоділа масивом секретної службової документації Кремля.
Одержана інформація дозволяє встановити повну будову системи російського міноборони та його ланок,
– ідеться в повідомленні.
У ГУР додають, що аналіз отриманих даних допоміг ідентифікувати генералітет ворога та інших російських посадовців.
07:45, 4 березня
Аналітики з ISW вважають, що будь-які заяви Росії про зацікавленість у мирних переговорах – це спроби введення в оману.
Мета Кремля, як стверджують експерти, – здобути поступки з боку Заходу щодо суверенітету та територіальної цілісності України.
Водночас Москва намагається перекласти відповідальність за відсутність діалогу на Київ та весь цивілізований світ.
07:40, 4 березняШалені втрати Росії
У Генштабі проінформували, що бойові втрати ворога за добу становлять 1150 одиниць бойового складу. Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росія втратила 417 950 військових.
07:26, 4 березня
Українська розвідка заявила, що на території нашої держави налагодили виробництво аналогів західних бронемашин M113, MaxxPro і Humvee під назвою “Лис”, “Сікач” і “Характерник”.
“Дивовижна історія, коли на місці зуміли відновити, не втративши бойові можливості, з наявних матеріалів або з техніки, яка вже не була придатна”, – заявив речник ГУР Андрій Юсов.
04:19, 4 березняЯдерні погрози
Нещодавно Кремль провів випробування міжконтинентальної балістичної ракети “Ярс”.
За словами ветерана війни Євгена Дикого, росіяни бачать, як європейці почали останнім часом активно підтримувати Україну.
Тому й Москва намагається вселити страх у західну аудиторію, послабити підтримку Києва з боку партнерів.
01:43, 4 березня
Розслідувачі видання The Insider заявили, що спецслужби Росії допомогли сховатися Яну Марсалеку від європейських правоохоронців, перевтіливши його у священника.
Власне, Ян Марсалек – найбільш розшукуваний фінансовий злочинець в Європі, операційний директор платіжної компанії Wirecard.
Журналісти довели, що шахрай переховується або у Росії, або у Білорусі. Ба більше, у нього є давні зв’язки зі спецслужбами країни-агресорки. Звербувала Марсалек російська модель Наталья Злобіна.
00:03, 4 березняПекін на боці “миру”
Минулого тижня Китай відправив свого спецпредставника до Росії, України та країн ЄС для “врегулювання військового конфлікту”.
Будь-яке обговорення політико-дипломатичного врегулювання неможливе без участі Росії та врахування її інтересів у сфері безпеки,
– заявив Лі Хуей після зустрічі з представником МЗС Росії.
Він наголосив, що без діалогу вирішити конфлікт неможливо. Також зазначив, що Китай готовий взяти на себе роль посередника і сприяти мирним переговорам між Україною, Росією та іншими сторонами.
Источник: www.24tv.ua