КМУ підтримав скасування оподаткування наукових грантів

Кабінетом Міністрів підтримано зміни до Податкового кодексу щодо скасування оподаткування іноземних грантів на проведення наукових досліджень і розробок.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки за результатами засідання уряду.

У МОН зазначають, що згадані законодавчі зміни мають створити сприятливі умови для провадження наукової та науково-технічної діяльності.

Зокрема, зміни забезпечать законодавче підґрунтя для спрощення виплат, оподаткування товарів і послуг у межах проєктів, що здійснюються за рахунок міжнародного грантового фінансування.

«Скасування оподаткування іноземних грантів на проведення наукових досліджень і розробок – пріоритетний напрям у галузі розвитку науки та інновацій. На його виконання будуть спрямовані зміни, внесені до Податкового кодексу відповідним законом України», – наголошують у Міністерстві освіти і науки.

За інформацією відомства, наразі грантове фінансування забезпечується в межах таких міжнародних програм, як Horizon Europe, COSME, НАТО «Наука заради миру та безпеки», LIFE, Creative Europe, IQ energy, програми ERC, DAAD, GIZ і USAID.

Законопроєкт скасовує стандартні національні правила оподаткування іноземних стипендій, які фізична особа-резидент отримує з джерел за межами України.

Зміни сприятимуть розвитку української науки та міжнародного співробітництва, дотриманню міжнародних зобов’язань України у сфері наукової та науково-технічної діяльності, а також залученню та підтримці молодих вчених.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *