Лукашенко нервово курить: у Нікараґуа арештували вже 7 кандидатів у президенти

Затримання сьомого кандидата в президенти відбулося 24 липня. Цим “щасливчиком” став опозиціонер Ноель Віддоре – його вже помістили під домашній арешт.

До слова Вину не визнав: опозиціонера Бабарико у Білорусі засудили до 14 років ув’язнення

Затримання цілком законні

Як не дивно, арешти опозиціонерів цілком відповідають законодавству Нікараґуа. Відповідні зміни були схвалені у 2020 році.

Вони передбачали заборону на балотування у владу тих, хто “просить, вітає і схвалює введення санкцій проти держави Нікараґуа”. Так само і проти чинної влади держави.

Цей закон геніальний і з юридичної точки зору. Як відомо, закон зворотної дії не має, тож після набуття чинності будь-якого нормативного акту за ним не можна карати будь-кого, хто вдався до певної дії, яка на момент її скоєння ще не була порушенням.

Тож дуже хитрим виступає пункт про балотування до влади. Таким чином жоден з тих, хто просив про санкції проти влади Нікараґуа не є порушником закону рівно до того моменту, поки не починає претендувати на будь-яку виборну посаду.

Більше про вибори в Нікараґуа:

  • Вони відбудуться 7 листопада 2020 року. На цих виборах чинний президент Данієль Ортеґа претендує на переобрання на четвертий термін поспіль – безперервно з 2007 року.
  • Що цікаво, перший його президентський термін був ще в період 1985 – 1990 років. Та згодом настала пауза тривалістю в 17 років.
  • Останніми роками Ортеґу звинувачують в авторитаризмі. Серед причин придушення мирних мітингів і “кумівство” у владі. Так, віцепрезиденткою Нікараґуа є його дружина Розаріо Мурільйо.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *