Науковці створюють Міжнародний центр математики

В Україні триває процес створення Міжнародного центру математики.

Метою створення Центру є підтримка досліджень високого рівня в галузі математики,  виховання наукової молоді та сприяння розвитку математики в Україні.  

Створення Центру є ініціативою української наукової діаспори. До його Координаційного комітету входить ряд українських математиків, які працюють у закордонних університетах та наукових інститутах.

Серед них – відомий український і американський математик Володимир Дрінфельд та лідерка Координаційного комітету новоствореного Центру Марина В’язовська.

Процес створення Центру відбувається під наглядом міжнародної Консультативної ради, до складу якої входять видатні математики, зокрема троє лауреатів Медалі Філдс.

Планується, що Центр буде незалежним науковим закладом, який фінансуватиметься за рахунок благодійних внесків та грантів.

Донором-засновником і головним донором Центру стала алгоритмічна трейдингова компанія XTX Markets. На створення Центру компанія виділила у 2023 році мільйон євро.

Наразі Центр шукає місце для розташування в Україні. Організатори планують запустити перші наукові програми одразу, коли це стане можливим з міркувань безпеки.   

За словами організаторів,  будівля Центру має бути розташована у місті з великою математичною спільнотою, скоріше за все у Києві, Харкові чи Львові, щоби принести максимальну користь студентам  та науковцям, які працюють в Україні.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *