Євродепутатка про лідерство в Євросоюзі в питанні України / Колаж 24 Каналу
Питання про роль Франції та Німеччини у підтримці України викликають жваві дискусії у Європарламенті. І, на думку певних депутатів, ні Берлін, ні Париж наразі не є лідерами у допомозі нашій державі.
Віола фон Крамон-Таубадель, депутатка Європейського парламенту від Німеччини, вважає, що саме Чехія задає тон щодо підтримки України. Хоча вона також в ексклюзивному інтерв’ю для 24 Каналу позитивно оцінює Макрона. Але разом з тим критикує Шольца.
Чехія виривається у лідери в Європі
Політикиня насамперед зазначила, що президент Макрон, попри “відкритість до всіх можливостей”, не обіцяв безпосередньої участі французьких військ у війні. Вона висловила сподівання, що Франція збільшить свою військову підтримку, додаючи, що Париж вже зробив певні кроки в цьому напрямку.
Я думаю, що Макрон нарешті дуже добре зрозумів, що стоїть на кону. Сподіваюся, він прискорить нарощування потужностей і постачання озброєння в Україну,
– сказала Віола фон Крамон-Таубадель.
Депутатка Європарламенту водночас вважає, що Німеччина, як найбільша економіка Європи, має моральне та фінансове зобов’язання допомагати Україні. Проте вона не впевнена, що канцлер Шольц активно бере участь у цій конкуренції.
Макрон може розвиватися в правильному напрямку, але Шольц не є лідером. Ви повинні весь час достукуватися до нього. У Європі припускають, що він насправді має на увазі, але ясності все одно немає. А лідерство має інакший вигляд.
Віола фон Крамон-Таубадель констатує, що наразі лідерство у допомозі походить з Чехії, яку очолює Петр Павел. Саме цей європейський політик запропонував розв’язання проблеми з неможливістю ЄС поставити необхідну кількість снарядів для України.
Згадаємо до цієї теми, аби розширити контекст, таке:
- 26 лютого за підсумками зустрічі європейських лідерів у Парижі президент Франції Макрон допустив відправлення військ НАТО в Україну. Його слова різко відкинули, зокрема, у Берліні та Парижі, однак Єлисейський палац продовжив наполягати на тому, що немає меж неможливого;
- водночас упродовж тривалого періоду Європейський Союз не міг знайти рішення щодо відправлення обіцяного мільйона снарядів нашій державі. З ініціативою виступила саме Чехія, яка заявила про пошук боєприпасів та їхню закупівлю у третіх країн.
Источник: www.24tv.ua