
Офіс омбудсмана розпочав моніторинг тарифів на електрику в новобудовах 28.06.2026 01:42 Укрінформ Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розпочав моніторинг випадків, коли мешканці новобудов стикаються з проблемами з електропостачанням або переплачують за комерційними тарифами.
Про це омбудсман повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
"Тисячі українців у новобудовах по всій країні досі живуть у подібній пастці: між забудовниками та енергетиками, часто переплачуючи за комерційними тарифами. Офіс омбудсмана вже запустив масовий моніторинг у Києві, Київській області, Дніпрі, Одесі та Львові. Далі — жорсткі зміни на рівні закону. Я готую пропозиції до уряду. Адже комерційні інтереси бізнесу не можуть бути вищими за базові права українців", – зазначив він.
Зокрема, Лубінець розповів, що у новобудові в Києві мешканці 169 квартир "опинилися фактично заручниками забудовника", який не виконав технічні умови та залишив будинок на "тимчасовому" підключенні, через що багатоповерхівку відрізали від мережі.
За словами омбудсмана, він отримав звернення від голови ОСББ щодо цієї ситуації. Після втручання електропостачання відновили. Лубінець додав, що люди знову зі світлом, але проблема має системний характер.
Як повідомляв Укрінформ, Дмитро Лубінець звернувся до віцепрем’єра з відновлення – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби з вимогою перевірити правомірність донарахувань за теплопостачання, які мешканці Києва отримали у червневих платіжках.
Фото Укрінформу можна купити тут
Електроенергія Омбудсмен Тариф Дмитро Лубінець
