Омбудсмен оцінив за і проти відеофіксації уроків

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов долучився до обговорення питання можливості запровадження відеофіксації та відеоспостереження у закладах освіти.

Суспільну дискусію щодо впровадження у школах відеонагляду й відеоспостереження було розпочато після обговорення цього питання на засіданні підкомітету з питань сім’ї та дітей Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Аналіз, що оприлюднений Службою освітнього омбудсмена, містить опис переваг та недоліків впровадження ініціативи до шкільного життя.

Однією з безперечних переваг реалізації ідеї відеонагляду та відеоспостереження омбудсмен називає сприяння захисту прав здобувачів освіти, батьків, педагогічних працівників.

Перш за все йдеться про встановлення кривдника або факту порушення прав, вжиття заходів для відновлення прав та покарання винних, а також доведення невинності осіб, яких інша сторона конфлікту може наклепницьки звинувачувати у неправомірних діях.

За переконання омбудсмена, наявність відеокамер стримуватиме і зменшуватиме кількість таких ситуацій у закладі.

Водночас через недосконале законодавство під час встановлення відеокамер у закладах освіти можуть виникати складнощі щодо дозволів на встановлення відеоспостереження та відеофіксації, адже процедури захисту персональних даних дуже складні. Також встановлення відеокамер та здійснення відеоспостереження і відеофіксації потребуватиме значних додаткових коштів.

Загалом освітній омбудсмен пропонує провести аналіз українського та закордонного законодавства щодо впровадження відеоспостереження й відеофіксації у закладах освіти, дослідити наявний український досвід відеофіксації у закладах освіти.

Окрім того омбудсмен пропонує провести дослідження думки учасників освітнього процесу щодо можливості  та доцільності впровадження відеоспостереження й відеофіксації у закладах освіти.

Більше про ініціативу впровадження відеофіксації

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *