Особливості вступу на медичні спеціальності в 2022 році

Міністерство охорони здоров’я України запрошує всіх охочих вступати до лав майбутніх лікарів. Адже сьогодні професія лікаря – благородна і, головне, вкрай потрібна професія. 

Наші лікарі – це справжні герої, які мужньо боронять наше життя і здоров’я та міцно тримають тил незламних захисників.

Відповідно до прийнятого через введення воєнного стану Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти» № 2157-IX, прийом на навчання для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, в тому числі за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я», здійснюватиметься в особливому порядку.

Також були прийняті накази Міністерства освіти і науки України № 364 та № 392, які затверджують порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти та порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році. Важливо, що під час їх розробки були враховані пропозиції Міністерства охорони здоров'я України. 

  • Відтепер майбутні студенти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/22 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
  • Вступники зможуть подати до 5 заяв на місця державного і регіонального замовлення та до 20 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції.
  • Конкурсний відбір для вступу на перший курс здійснюватиметься за результатами вступних випробувань у формі національного мультипредметного тесту, що включає три предмети: українську мову, математику та історію України.
  • Також для конкурсного відбору можуть бути зараховані бали ЗНО, отримані в 2019–2021 роках з трьох конкурсних предметів (у будь-яких комбінаціях). При цьому, результати ЗНО можуть бути зараховані замість відповідних предметів тесту, якщо різниця балів НМТ та ЗНО з відповідного предмету не перевищує 15 балів.

Розрахувати конкурсний бал (КБ) можна за такою формулою:

де:

  • П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів;
  • ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього;
  • К1, К2, К3 – невід’ємні вагові коефіцієнти з предметів НМТ, які для всіх дев’яти спеціальностей галузі знань 22 «Охорона здоров’я» становлять: українська мова − 0,35; математика − 0,4; історія України − 0,25.

Для конкурсного відбору осіб, які на основі ступеня бакалавра, магістра вступають на навчання для здобуття ступеня магістра, зараховуються результати фахового іспиту.

Що стосується особливостей вступу на медичні спеціальності, то тепер для медичних спеціальностей не діють підвищені вимоги до мінімальної кількості балів зі вступних випробувань. Заклад вищої освіти у правилах прийому самостійно визначає конкурсний бал, з яким вступник допускається до участі у конкурсі.

Крім того, зараз для вступу на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра, магістра на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти, реєстрація електронних кабінетів вступників розпочинається 01 липня. Прийом заяв та документів розпочинається 29 липня та закінчується о 18:00 23 серпня − для осіб, які вступають за результатами мультипредметного тесту, які були складені з 01 по 18 липня.

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна — з 18 липня по 10 серпня;
  • додаткова — з 16 по 20 серпня;
  • спеціальна — з 12 по 16 вересня.

інформацією Міністерства охорони здоров'я.

“Абітурієнт” у Facebook або сторінки "Вступна кампанія" у Telegram.

вступ на бакалавра

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *