Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Міністр: наші підручники надзвичайно низької якості. Міністерство освіти планує системний перегляд підходу до закупівлі і експертизи змісту шкільних підручників. За словами міністра освіти і науки, зараз процедура проведення експертизи підручників є фіктивною.

Дослідження PISA покаже якість нашої школи, – Новосад. Міністр освіти повідомила, що результати порівняльного дослідження якості освіти PISA стануть відправною точкою для вимірювання змін у шкільній освіті. Результати PISA будуть оприлюднені 3 грудня.

МОН розпочало консультації з реформи дошкілля. Міністерство освіти проведе низку публічних обговорень щодо реформи дошкільної освіти в Україні. Участь у зустрічах, які будуть проведені у різних регіонах України, зможуть взяти батьки, освітяни та управлінці.

Новосад: мотиваційний лист не стане інструментом корупції. Міністр освіти наголошує, що впровадження практики мотиваційного листа при вступі до університетів має на меті стимулювати абітурієнтів до відповідального вибору закладу освіти і напряму навчання.

В ідеалі маємо перейти на контрактну роботу вчителів, – міністр. Ганна Новосад зазначає, що з часом Україна може перейти на контрактну основу роботи вчителів, де дуже чітко описуватимуться обов’язки і права усіх сторін.

Кількість вчителів є більшою, ніж потрібно, – міністр. За словами Ганни Новосад,  в Україні кількість вчителів є більшою, ніж потрібно для існуючого контингенту учнів. Тих вчителів, які працюють у селі, і дітей яких возитимуть до опорних шкіл, потрібно буде перекваліфіковувати.

В українських школярів розвиватимуть м’які навички. Впродовж 5 років школи з різних областей впроваджуватимуть систему з розвитку м’яких навичок, соціально-емоційного та етичного навчання. Міністр освіти зазначає, що м’які навички є складовою успішного навчання.

Науковці зможуть одержати 7 млн євро від ЄС. Уряд ухвалив рішення, завдяки якому українські науковці зможуть одержати близько 7 мільйонів євро в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт 2020». Перший конкурс з відбору проектів відбудеться на початку 2020 року.

Відкрилась реєстрація шкіл на GoCamp. Розпочався відбір шкіл, які бажають взяти участь у освітній програмі GoCamp 2020. Програма надає можливість дітям отримати практичні знання з іноземних мов разом з волонтерами з різних країн світу.

Новосад: у школі мають вивчати сучасних письменників. Міністр освіти і науки висловила переконання, що Україні необхідно відійти від традиції страждань всього українського народу, які транслюються школярам через українську літературу.

Оголошення про дисертацію публікуватимуть онлайн. Науковці більше не друкуватимуть оголошення про захист дисертацій в газеті «Освіта України». Відтепер оголошення публікуватимуться на сайті МОН, а самі дисертації надсилатимуться в електронному вигляді.

Реформу НУШ буде супроводжувати новий інститут. Новостворений Український інститут розвитку освіти буде безпосередньо впроваджувати реформу «Нова українська школа» і з часом замінить Інститут модернізації змісту освіти.

В Україні запустили онлайн сервіс перевірки дипломів. В Україні стартувала робота сервісу перевірки документів про вищу освіту. Платформа дозволяє отримувати юридичне підтвердження достовірності диплому безпосередньо на електронну пошту.

Україна використає фінські методики у шкільній реформі. Міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила, що у реформуванні шкільної освіти Україна примножить власний позитивний досвід фінськими методиками та практиками.

Освітяни мають отримувати повну зарплату, – позиція МОН. У відомстві зазначають, що освітня субвенція має спочатку скеровуватись на повну виплату заробітної плати та 30%-вих надбавок, а вже потім на решту потреб навчально-виховного процесу.

Источник: osvita.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *