Помер художник та директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд

Трагічну звістку спершу повідомив співробітник музею Кирило Ліпатов. Згодом він видалив свій допис.

Важливо У Києві прощались з Євгеном Марчуком: фото та відео

Згодом інформацію про смерть художника підтвердили і близькі друзі Ройтбурда, і безпосередньо в музеї.

Причина смерті Олександра Ройтбурда

Відомо, що художник помер через хворобу, з якою він боровся тривалий час. В останньому своєму інтерв’ю діяч культури розповідав, що він погано спить і ходить. На фото було помітно, що він сильно схуд і змінився зовні. Тоді Ройтбурд погодився лише на 2 знімки.

Додамо, що у коментарі журналістам митець зізнається, що його самопочуття погіршилося, зокрема, і через війну з місцевою владою.

Зверніть увагу! ЗМІ припускають, що причиною смерті Олександра Ройтбурда могла стати онкологія. Близькі художника відмовилися про це говорити.

Помер очільник Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд / Фото The Babel

Що відомо про художника

Джерело: “Вікіпедія”

  • Ройтбурд народився у 1961 році в Одесі, закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту.
  • Талант відомого українського художника визнали навіть за кордоном. Його роботи є в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.
  • Наприкінці 2017 року він виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею. Попри спротив депутатів облради, 19 березня 2018 голова Одеської ОДА Максим Степанов підписав із ним контракт на 5 років.

Словесні атаки та звільнення Ройтбурда

Митця одразу ж звинуватили у тому, що він “порнограф”, нібито малює картини фекаліями та ненавидить Одесу. Депутати обласної ради відмовлялися затверджувати Ройтбурда на посаді, і тільки після втручання глави ОДА він зайняв директорський кабінет.

4 вересня 2019 року Одеська обласна рада звільнила художника з посади директора музею. А уже 7 вересня в Одесі городяни пікетували будівлю облдержадміністрації з вимогою повернути Ройтбурда на посаду.

Варто уточнити! Міністерство культури теж вважало, що Ройтбурда звільнили безпідставно.

10 лютого 2020 року Приморський районний суд Одеси скасував рішення облради про звільнення художника, і Ройтбурд залишився директором музею. Але згодом апеляційний суд скасував це рішення. 18 грудня 2020 року Одеська облрада таки поновила Ройтбурда на посаді керівника музею.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *