Представниця СКУ зустрілася з українськими школярами у Відні

Представниця СКУ зустрілася з українськими школярами у Відні

Голова Світової координаційної виховно-освітньої ради Світового конгресу українців (СКВОР СКУ) Любов Любчик відвідала українську школу у столиці Австрії Free People School Educational Hub, яка працює у пʼятиденному режимі для українських старшокласників.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

«Навчальному закладу лише третій рік, але це яскравий приклад того, як українці за кордоном не завдяки, а всупереч певним обставинам підтримують українську освіту та масштабують навколо себе україномовний освітній простір», – поділилася враженнями голова СКВОР.

За повідомленням, особливістю цієї української школи повного дня є можливість проживання учнів протягом навчального року. Це бордингова школа, школа-пансіон, і саме такого формату українських шкіл за кордоном одиниці.

Любов Любчик зустрілася з українськими учнями, які з початком повномасштабного вторгнення виїхали в Австрію і навчаються тут, поспілкувалася із засновницею, директоркою школи та педагогічним колективом про їхні освітні потреби та здобутки.

«Переконалася ще раз, що значна більшість українських дітей, які виїхали під час повномасштабного вторгнення, не повернуться в Україну, мусимо бути реалістами, тому наше завдання зараз – знайти ефективні механізми збереження кожної української дитини за кордоном в українському просторі, у житті української громади», – каже вона.

У спілкуванні з українськими підлітками Любов Любчик наголосила, що незалежно від місця перебування, проживання чи навчання важливо зберегти українську ідентичність, важливо не просто говорити «я українець», а бути українцем – поширювати знання про Україну у світі, відстоювати українські інтереси за кордоном, долучатися до відбудови та відновлення України – бути голосом України у світі.

«Цінність кожної школи дорівнює цінності її учителя. І як добре, що у наших українських школах за кордоном є багато чудових освітян, для яких найголовнішою місією є виховання українця-патріота», – підсумувала голова СКВОР.

Нагадаємо, у Віденському університеті (Universität Wien) у зимовому семестрі 2024-25 запроваджено новий міждисциплінарний курс з українознавства, метою якого є поширення знань про історію України, її культурно-соціальні аспекти й економічний розвиток.

Фото: СКУ

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *