Рівень цифрової грамотності вчителів є високим, – Держслужба

У всіх областях України спостерігається високий рівень цифрової грамотності педагогів.

Про це заявили в Державній службі якості освіти, посилаючись на результати власного дослідження.

У Службі зазначають, що під час проведення дослідження, навчання за дистанційною формою було організовано в 1284 школах здебільшого з причин низького відсотка вакцинованих педагогічних працівників.

Окрім того, школи переходили на дистанційне навчання і з інших причин, зокрема у зв’язку з високим рівнем захворюваності серед учасників освітнього процесу та невідповідного температурного режиму.

У ході дослідження було встановлено, що 44% шкіл, які працювали дистанційно, розміщували на власних сайтах всю необхідну інформацію про організацію освітнього процесу під час дистанційної форми навчання.

«Майже в усіх закладах освіти дистанційне навчання організовано з поєднанням синхронного та асинхронного режимів. Асинхронний режим навчання використовують лише 7% закладів освіти, найбільше таких у Тернопільській та Волинській областях (93% та 37% відповідно)», – зазначають у Державній службі якості освіти.

У ході проведення дослідження працівниками територіальних органів Держслужби було відвідано понад тисячу онлайн-уроків.

У Держслужбі повідомили, що під час дистанційного навчання у всіх областях переважна більшість закладів освіти використовують інформаційно-комунікаційні системи.

«Також під час проведення онлайн-уроків більшість вчителів застосовують інструменти підвищення пізнавальної активності учнів: презентації, інтерактивні вправи, демонстрації, зокрема відео та анімаційні. В усіх областях відзначається високий рівень цифрової грамотності та використання педагогічними працівниками технологій дистанційного навчання», – підкреслили у Державній службі якості освіти.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *