Рожеве північне сяйво та таємниче “гало”: мережа обговорює цікаві явища в небі України

Північне сяйво і гало в небі над Україною 2 травня 2024 / Колаж 24 Каналу

Увечері 2 травня в низці міст України побачили одразу декілька природних явищ. Утім, є версія, що одне з них має техногенну природу, 24 Канал розкаже деталі.

До слова, буквально день тому українці бачили ще одне небесне явище – яскравий метеор. Його зафіксували одразу в шести областях.

В Україні – північне сяйво

В низці телеграм-каналів поширилися світлини рожевого північного сяйва. Явище локалізується в північно-східних регіонах України.

Північне сяйво в небі України 2 травня 2024 / Фото з телеграм-каналів

Регіонами, де вже бачили незвичне явище, є Київська, Чернігівська, Сумська та Харківська області. Те, що це саме північне сяйво, підтвердив Сумський обласний центр з гідрометеорології.

Північне сяйво на Чернігівщині / Фото підписниці Суспільного

“Північне сяйво на Чернігівщині. Такий вигляд мало небо над Новим Биковом орієнтовно о 22-й годині 2 травня”, – зазначили журналісти.

Зверніть увагу! Можливо, північне сяйво пов’язане з потужною магнітною бурею та спалахами на Сонці.Загадкове гало над Україною

А ще в деяких областях бачили щось схоже на гало навколо Місяця – щонайменше, у Києві, Одесі та Дніпрі.

Гало навколо Місяця в Україні 2 травня 2024 / Фото з телеграм-каналів

Якщо наблизити світлини гало, може здатися, що воно схоже на знак гривні.

Гало над Києвом 2 травня 2024 / Фото з телеграм-каналів

Але у ролику воно має досить моторошний вигляд, адже об’єкт ширяє в небі.

Загадковий об’єкт у небі над Києвом: дивіться відео

Утім, також пишуть, що насправді це не гало, а наслідок запуск ракети Маска у США. Там бачили другий ступінь носія SpaceX Falcon 9, який запустив два супутники WorldView Legion.

Що таке гало Це оптичне явище в атмосфері, яке виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. Найчастіше спостерігається в перисто-шаруватих хмарах, рідше – за інших умов.

Найпоширенішою формою гало є світле слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця. В Україні воно зазвичай не дуже помітне, тому яскраве гало завжди потрапляє в об’єктиви камер. Як-от гало над Києвом у травні 2023 – до речі, рівно рік тому!

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *