Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей

Кожна дитина, яка має необмежений доступ до пристроїв, що підключені до інтернету, знаходиться в зоні ризику. І батьки мають розуміти, що мова йде не лише про неконтрольований час онлайн, дезінформацію та надмірну увагу до трендів соцмереж.

Сексуальне насильство є не тільки в офлайн-реальності, але й в інтернеті. Ці явища набули термінів: «секстинг», «онлайн-грумінг» та «сексторшен».

Як це відбувається?

Зазвичай діти та підлітки шукають уваги у соціальних мережах. Сучасні тенденції диктують гіперсексуалізацію поведінки – бажання виглядати відверто та спокусливо.

Саме тому дитина може надіслати своє зображення, якщо в неї є телефон з камерою та доступ до інтернету. Таким чином діти досліджують власну сексуальність. Для них це, на перший погляд, виглядає безпечніше, ніж справжній секс.

Згідно з дослідженням в Україні, що було проведене серед 4700 дітей, віком 6–17 років, кожна десята дитина отримувала запити з проханням надіслати інтимні фото.

Але із надсиланням інтимних фото розпочинаються перші загрози. Дитина думає, що надсилає фото однолітку інтернет-другу, якого не бачила офлайн. Тим часом по той бік екрана можуть ховатися злочинці, що реєструються в соціальних мережах чи онлайн-іграх під виглядом підлітків.

Окрім того, такі фото можуть використовувати й однолітки для кібербулінгу. Що важливо пам’ятати: контент, який потрапляє в інтернет, майже неможливо видалити, а отже, такі фото та відео можуть переслідувати дитину і через багато років.

Якщо злочинцю недостатньо контенту, який надіслала дитина, він переходить до вимагання ще більшої кількості відвертого контенту через шантаж та погрози дитині. Наприклад, погрожуючи розіслати попередні фото чи відео батькам або однокласникам. Так відбувається сексторшен.

Такі дії передбачають кримінальну відповідальність злочинців за статтями 156-1 (домагання дитини для сексуальних цілей) та 301-1 (виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії) Кримінального кодексу України.

Для того щоб зрозуміти, як відбуваються злочини в інтернеті, #stop_sexтинг адаптували інформаційну кампанію Internet Watch Foundation «T.A.L.K», розроблену у Великій Британії.

На сайті працює портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал працює як лінія звітування. Ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації.

Що потрібно робити, якщо дитина надіслала оголені фото?

Дитина, яка зіштовхнулась з онлайн ризиком, потребує підтримки без осуду чи критики. Обов’язково подякуйте дитині за довіру та підтримайте її.

Для збереження доказів дитина має зробити скрін листування, де видно, кому і коли були надіслані матеріали. Це потрібно зробити до того, як вжито заходів для видалення таких матеріалів, адже ці скріни стануть доказами в кримінальному процесі.

Прибрати фото чи відео матеріали з мережі доволі непросто, і важливо зупинити поширення такого контенту через видалення зображень: у діалогах дитини; у хмаросховищах, на пристроях, у діалогах та групах; у соціальних мережах через звернення до адміністрації ресурсу.

Ще більше інформації про ризики для дітей онлайн, корисні посібники, книги та фільми ви можете знайти на оновленому сайті.

ПЕРЕГЛЯНУТИ МАТЕРІАЛИ

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *