США повернуть Україні артефакти, вивезені під час Голокосту

У Нью-Йорку прокурори вилучили з аукціонного дому 17 артефактів – єврейські похоронні сувої, рукописи та інші історичні предмети. Там не змогли надати документів, які підтверджують, що ці предмети законно потрапили у США.

Читайте також Папа Римський поцілував татуювання на руці жінки, яка вижила в Освенцимі: відео

Історичні предмети датуються серединою XIX століття. Вони належали єврейським родинам, які до Голокосту проживали в Україні, Румунії, Угорщині та Словаччині. Вилучені артефакти повернуть спільнотам походження з цих країн.

За відсутності будь-якого походження або документації про передачу від тих, хто вижив у цих громадах, немає законних засобів, за допомогою яких рукописи та сувої могли бути імпортовані до Сполучених Штатів,
– заявили правоохоронці.

Виконувачка обов’язків адвоката Сполучених Штатів Жаклін Касуліс стверджує, що артефакти містять неоціненну історичну інформацію, яка належить нащадкам сімей, що жили та процвітали в єврейських громадах до Голокосту.

Увага! Прокурори у лютому 2021 року дізналися, що аукціонний дім у Нью-Йорку виставив на продаж 21 рукопис та сувої, які раніше належали єврейським родинам.

Правоохоронці встановили, що власників артефактів зібрали в гетто, а потім депортували до “таборів смерті”, зокрема до Аушвіца, де більшість із них загинули.

  • У цей час нацисти розграбували помешкання та релігійні будівлі євреїв.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *