В Україні зростає кількість дітей, інфікованих на COVID-19

В Україні зростає кількість дітей, інфікованих на COVID-19. Частіше хворіють діти у віковій групі 10-14 років – 40% від усіх випадків.

Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За його словами, однією з особливостей штаму «Омікрон» є те, що діти стали частіше хворіти та важче переносити COVID-19.

«Якщо під час попередніх хвиль коронавірусу перебіг захворювання у дітей був майже безсимптомним, то тепер він супроводжується підвищенням температури. До лікарні доставляють дітей з інтоксикацією та температурою 38 градусів. Переважна більшість пацієнтів хворіють швидко – за день-два їх виписують додому. Але є випадки ускладнень – пневмонія та киснева недостатність», – зазначає Радуцький.

За даними МОЗ, на стаціонарному лікуванні перебувають 1120 дітей. Загалом по країні зайнято понад 30% ліжок, відведених для лікування COVID-19 у дітей. Найбільше пацієнтів у лікарнях Рівненської, Одеської та Запорізької областей.

Також голова профільного парламентського комітету зазначає, що в інших країнах також фіксуються збільшення кількості інфікованих дітей штамом «Омікрон».

Зокрема, у США за добу госпіталізують в середньому до 400 підлітків. У січні в порівнянні з груднем кількість пацієнтів збільшилась на 60%. У Великій Британії 42% хворих дітей у віковій групі до одного року. Однак новонароджених майже не госпіталізують. У цих країнах дітей активно переводять на дистанційне навчання, щоб зменшити коло контактів.

«В Україні станом на 24 січня понад 122 тисяч учнів шкіл та більше 3 тисяч вчителів відправлені на самоізоляцію через підтвердження випадків хвороби у оточення. В Сумах та Києві вже деякі школи перейшли на дистанційне навчання. На мою думку, місцева влада у регіонах, де погіршується епідемситуація, має перевести учнів на «дистанційку». Це один із дієвих шляхів зменшити загальну кількість хворих на COVID-19 у регіоні», – наголошує Радуцький.

Окрім того, голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації наголосив на важливості активізувати вакцинацію підлітків.

коронавірус

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *