Вчена рада Інституту журналістики КНУ просить ректора розірвати контракт із Василенком

Вчена рада Інституту журналістики КНУ просить ректора розірвати контракт із Василенком

Вчена рада Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка просить ректора Володимира Бугрова розірвати контракт з професором кафедри друкованих медіа та історії журналістики Микитою Василенком.

Як передає Укрінформ, про це «Детектору медіа» повідомив директор Інституту журналістики Юрій Бондар.

За його словами, таке рішення ухвалила Вчена рада Інституту журналістики напередодні, 25 грудня, під час засідання, на якому обговорили дії та етичну поведінку Василенка. Рада постановила, що ці дії шкодять репутації Інституту журналістики і університету, а також порушують принципи Етичного кодексу університетської спільноти, Статуту університету та умови і зобов’язання контракту з науково-педагогічним працівником, зокрема п.3.12.

«Враховуючи означене і позицію колективів кафедр інституту, Вчена Рада ННІЖ просить керівництво, ректора університету професора Володимира Бугрова розірвати контракт з науково-педагогічним працівником М. К. Василенком», – сказав Бондар.

Сам Василенко був відсутній на засіданні.

26 грудня об 11:00 це питання планують заслухати на засіданні Етичної комісії КНУ ім. Т. Шевченка.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією Інституту масової інформації, Василенко в ефірі російського медіа politnavigator.net, доступ до якого заблоковано в Україні, заявив, що "поява іноземних військових в Україні покращить демографічну ситуацію". Він також навів приклад Другої світової війни, коли українські території були окуповані німцями.

Микита Василенко – український журналіст, педагог і письменник. Також він професор, доктор філології, кандидат філософських наук. Фахівець з інформаційних жанрів. Викладає впродовж 40 років в Інституті журналістики, де навчає писати розслідування та репортажі. Був членом партії "Союз лівих сил", яку заборонили як проросійську. З’являвся на каналах Віктора Медведчука і Євгенія Мураєва, які зараз перебувають під санкціями.

У лютому 2024 року постійна комісія Вченої ради КНУ ім. Шевченка з питань етики створила робочу групу для опрацювання питань щодо порушення Василенком педагогічної етики та його дискримінаційних висловлювань.

Фото: hromadske

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *