Військовий аналітик пояснив, чому Україні не варто симетрично боротися з Росією

Росія переважає Україну за кількістю ресурсів та особового складу. Аби досягти переваги у війні, нашій державі потрібно шукати асиметричні шляхи боротьби. Необхідно бити по слабких місцях, як-от нафтопереробні заводи.

Якби два роки тому озвучили такий підхід, росіяни підготувалися б й ефективність звелася до нуля. Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик з Ізраїлю Ігаль Левін, зауваживши, що такі речі не для розголосу. Хоча очевидно, що асиметричний підхід – це не воювати лінійно чи “в лоб”.

Чому Україні не варто симетрично боротися з Росією

За словами військового аналітика, не потрібно копіювати те, що робить противник. Якщо дублювати, це шлях до краху. Оскільки присутній тотальний дисбаланс в силах між Україною та Росією.

Звісно, деякі успішні дії можна переймати. Приміром, коли ворог застосував ефективний вид зброї. Як-от Росія підгледіла використання Україною FPV-дронів і моментально почала застосовувати їх на полі бою.

Не потрібно “сліпо” до цього ставитися – все, що роблять вони, так само робити. Якщо Росія вирішить мобілізувати 300 тисяч осіб, чи є в України така змога? Припустимо, є. А чи є на це кошти? Оскільки армія також залежить від ресурсних можливостей. Тому асиметрія – це старатися не діяти паритетно,
– підкреслив Ігаль Левін.

Необхідно завдавати ударів по слабких місцях. До прикладу, розгромити російські сили, розташовані у Придністров’ї, й добровільно-примусово віддати територію Молдові. Українським дипломатам необхідно пояснити Кишиневу, що молдаванам потрібне окуповане росіянами Придністров’я.

Зауважте! У Придністров’ї розташовується один з найбільших у Східній Європі склад боєприпасів. За різними оцінками, там можуть знаходитися від 19 тисяч до 21,5 тисячі тонн боєприпасів: снаряди, авіабомби, міни, гранати, патрони. Цілком імовірно, що Росія здатна відкрити там новий фронт й піти на Одесу.Чи є загроза для Молдови з боку Росії

  • Секретар РНБО Олександр Литвиненко назвав Молдову та країни Балтії ласими шматочками для Владіміра Путіна. Він вважає, що Росія буде “качати тему” порушення прав російськомовних у цих державах.
  • Молдова відчуває загрозу з боку Росії. Тому 7 березня Кишинів та Париж підписали договір, який передбачає співпрацю держав у сфері безпеки. Крім того, Еммануель Макрон та Майя Санду звернулися до Росії із закликом “вивести свої сили, які незаконно розміщені на території Молдови”.
  • На думку речника Української добровольчої армії “Південь” Сергія Братчука, нині Росії бракує ресурсів для того, щоб відкрити другий фронт, зокрема з території невизнаного Придністров’я. Якби ворог справді міг вдатися до таких дій, то зробив би це ще у лютому 2022 року.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *