Макрон привітав зобов’язання Китаю “утриматися від продажу будь-якої зброї” Москві

Коротка версія новини

  • Макрон привітав зобов’язання Китаю утриматися від продажу зброї Москві.
  • Макрон заявив, що Франція “поважає давні зв’язки між Китаєм і Росією”. Однак зазначив, що попри це, Пекін знайшов у собі сили “не допомагати Росії військово”.
  • Президент Франції висловив вдячність за зусилля Китаю щодо “сприяння миру” під час майбутніх Олімпійських ігор у Парижі.

Макрон подякував Сі Цзіньпіну за забов’язання “утриматися від продажу зброї” Росії / Фото Getty Images

Після зустрічі із китайським лідером Сі Цзіньпінем президент Франції Еммануель Макрон привітав зобов’язання Пекіна “утримуватися від продажу будь-якої зброї” Москві. Це ж стосується й передачі будь-якої допомоги країні-агресорці.

Про це Макрон заявив на спільній пресконференції з очільником Піднебесної, що наразі відвідує Париж. Після Франції Сі Цзіньпін має відвідати також Сербію та Угорщину.

Макрон подякував Сі Цзіньпіну за “утримання” від допомоги Росії

Макрон заявив, що Франція “поважає давні зв’язки між Китаєм і Росією”. Однак зазначив, що попри це, Пекін знайшов у собі сили “не допомагати Росії військово”.

З огляду на цю непросту історію, ми вітаємо зобов’язання китайської влади утримуватися від продажу будь-якої зброї або допомоги Москві і суворо контролювати експорт товарів подвійного призначення,
– сказав він.

Президент Франції також підкреслив відданість Парижа “підтримці тісного діалогу” з Китаєм. Французький очільник наголосив, що візит Сі Цзіньпіна був відзначений як можливість гарантувати, що Пекін “не надаватиме явної підтримки військових зусиль Росії”.

Макрон також висловив вдячність своєму китайському колезі за зусилля, спрямовані на “сприяння миру” під час майбутніх Олімпійських ігор у Парижі, закликавши всі сторони конфліктів “оголосити олімпійське перемир’я”.

Лідер Китаю прибув у Францію

  • Китайський очільник Сі Цзіньпін вперше за два роки 5 травня прибув у Францію з робочим візитом. Саме у цій країні глава Піднебесної розпочав своє європейське турне різними країнами.
  • Сам Сі Цзіньпінь заявляв, що проведе “поглиблений обмін думками” з президентом Макроном щодо розвитку відносин Китаю та Франції та Китаю та ЄС у новій ситуації. А також щодо поточних основних міжнародних та регіональних проблем.
  • Крім того, Сі Цзіньпін після прибуття до Парижу оприлюднив статтю в Le Figaro, в якій заявив, що приїхав до Франції з “трьома посланнями”. Повідомляється, що серед основних проблем – торговельні та дипломатичні відносини між двома країнами, але також і пошук шляхів вирішення війни в Україні.
  • Китайський лідер заявив, що розуміє, що стоїть на кону для європейців в “українській кризі”, і відданий низці норм, які регулюють міжнародні відносини. До них належить “взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності, взаємний ненапад, взаємне невтручання у внутрішні справи, рівність і взаємна вигода, мирне співіснування”.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *