Вступ України до ЄС: Єврокомісія розпочинає скринінг законодавства України

Глава Єврокомісії заявила про початок скринінгу законодавства України / Колаж 24 Каналу, Getty Images

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про початок скринінгу законодавства України. Вона також анонсувала формування переговорної рамки про членство України в ЄС.

Єврокомісія розпочинає процес скринінгу для України та Молдови. Крім того, ЄК вже готує проєкт переговорних рамок, аби Європейська Рада ухвалила його у найближчі тижні. Про це повідомила речниця Єврокомісії Анна Пізонеро, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Процес скринінгу українського законодавства

Процес скринінгу означає процес перевірки національного законодавства на відповідність до правової системи ЄС та чинного європейського законодавства.

Першим кроком буде створення мультидисциплінарних команд, які охоплюватимуть усі ключові сфери. Перший крок для міждисциплінарної команди зараз – це оцінювання, і воно почнеться негайно,
– сказала Анна Пізонеро.

Зазначимо, процес скринінгу розпочався на фоні чуток про те, що угорський єврокомісар з питань розширення ЄС Олівер Варгеї не підтримував це рішення.

Що про скринінг законодавства України говорила Урсула фон дер Ляєн

Про те, що ЄС розпочинає перевірку українського законодавства для початку переговорів про вступ, раніше заявляла і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Європейському парламенті.

“Ми розпочинаємо процес скринінгу та формуємо рамку переговорів. А тим часом ми також почнемо працювати над нашими реформами, нашими власними реформами”, – заявила Урсула фон дер Ляєн.

За словами глави Єврокомісії, мова йде про розширення Європейського Союзу до 35 країн-членів.

Вона зазначила, що ЄС погодився на початок переговорів з Молдовою, а Грузії надали статус кандидата на членство. Політикиня наголосила, що західнобалканські країни є частиною європейської спільноти.

Серця мільйонів українців сповнилися радістю та надією, коли ми оголосили про відкриття переговорів про вступ. Народ України важко боровся, щоб досягти цього не лише на полі бою. Але також через роботу демократичних інституцій,
– сказала президентка Єврокомісії.

У Єврокомісії починають формувати рамку переговорів про членство України в ЄС: дивіться відео

Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що “ціла нація показує, як багато для них означає Європа”. Вона додала, що пишається тим, що ЄС відповів на заклик України.

Переговори про вступ України до ЄС: основні новини

  • 14 грудня 2023 року лідери країн ЄС під час саміту схвалили відкриття переговорів щодо вступу України до блоку.
  • Переговори лідерів ЄС тривали понад три години, а на момент голосування прем’єр Угорщини Віктор Орбан вийшов із зали, тому рішення ухвалили одностайно.
  • Важливо наголосити, що для вступу України до ЄС повинна відбутися оцінка українського законодавства на відповідність законодавству Євросоюзу.
  • 16 січня Президент України Володимир Зеленський також провів переговори з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Вони домовилися про початок скринінгу українського законодавства.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *