У ДСНС поділилися зі шведськими колегами досвідом роботи в умовах війни

У ДСНС поділилися зі шведськими колегами досвідом роботи в умовах війни 6

У ДСНС поділилися зі шведськими колегами досвідом роботи в умовах війни Фото 18.05.2026 03:49 Укрінформ У рамках міжнародного проєкту «Німан» делегація Рятувальних служб Королівства Швеція ознайомилася з особливостями роботи ДСНС в умовах збройної агресії РФ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Представники ДСНС презентували колегам практичний досвід організації аварійно-рятувальних робіт після ракетних ударів, методику роботи під загрозою повторних атак, а також сучасні підходи до координації сил і засобів під час масштабних надзвичайних ситуацій.

Окрему увагу сторони приділили специфіці пошуково-рятувальних операцій у щільній міській забудові, взаємодії між різними підрозділами та адаптації протоколів реагування до умов воєнного часу.

У ДСНС поділилися зі шведськими колегами досвідом роботи в умовах війни 7

Другий день візиту був присвячений вивченню досвіду ліквідації наслідків російських обстрілів. Шведські експерти спільно з українськими рятувальниками відвідали місця ракетних ударів у Києві.

У ДСНС поділилися зі шведськими колегами досвідом роботи в умовах війни 8

Учасники рятувальних операцій та досвідчені фахівці ДСНС поділилися практичними аспектами роботи в умовах руйнувань житлової інфраструктури. Під час виїздів детально обговорили алгоритми дій у перші хвилини після удару, організацію пошуку та деблокування людей, а також складні питання координації між рятувальниками, медичними службами, органами влади в умовах постійної загрози нових атак.

У ДСНС поділилися зі шведськими колегами досвідом роботи в умовах війни 9

На третій день перебування в Україні шведська делегація завітала до Головного управління ДСНС у Рівненській області для ознайомлення з практичною частиною програми.

У ДСНС поділилися зі шведськими колегами досвідом роботи в умовах війни 10

На базі навчально-тренувального полігону українські рятувальники продемонстрували можливості щодо проведення аварійно-рятувальних робіт у зруйнованих будівлях із застосуванням спеціальної техніки та обладнання.

«Іноземні гості мали нагоду побачити елементи підготовки особового складу в умовах, максимально наближених до реальних, та обговорити з українськими колегами сучасні підходи до організації рятувальних місій в умовах війни», – зазначили в ДСНС.

Як повідомляв Укрінформ, у Швеції заявляють, що досвід України став орієнтиром для розвитку цивільної оборони.

ДСНС Рівненщина Швеція Війна Війна з Росією Рятувальники

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *