У Грузії проголосували за закон про “іноагентів”: була бійка, під парламентом збирається мітинг

У Грузії голосували за закон про “іноагентів” / Колаж 24 Каналу

Парламент Грузії у другому читанні проголосував за закон про “іноагентів”. Під час розгляду не обійшлося без бійки, а після ухвалення під будівлю законодавчого органу почали збиратися мітингувальники.

Грузини вже неодноразово виходили на мирні демонстрації проти закону “Про прозорість іноземного впливу”. Водночас варто зазначити, що це не останнє голосування перед тим, як законопроєкт стане законом.

Голосування за законопроєкт

Парламент Грузії затвердив у другому читанні закон “Про прозорість іноземного впливу”. За нього проголосували 83 депутати, проти – 23. Раніше прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що голосування щодо законопроєкту у третьому, остаточному, читанні відбудеться за два тижні.

Під час голосування не обійшлося без бійки. Все почалося після того, як депутат “Сили народу” Дмитро Хундадзе кинув книгу у бік жінок.

Є фізичне побиття жінок. Депутати “Грузинської мрії” також кидають (пляшки – 24 Канал) в жінок. Папуашвілі прийшов сказати Хабеішвілі, що він хвилюється, а Тіка сказав йому піти, що нікому не потрібні їхні хвилювання. Потім почалася бійка. Підійшли чоловіки. Він ще кидає пляшки в жінок, більше немає ні парламенту, ні демократії,
– каже депутат Теона Акубардія.

Бійка в грузинському парламенті під час голосування: дивіться відео

Також під час засідання з сесійної зали вигнали кількох опозиційних депутатів. Одразу після голосування люди почали знову збиратися біля грузинського парламенту.

Під парламентом Грузії збирається мітинг: дивіться відео

Зазначимо, що законопроєкт внесли на розгляд у другому читанні 30 квітня. Одразу після цього грузини також вийшли на мітинг, де проти них спецпризначенці застосували насильницькі методи.

Після цього євродепутатка Віола фон Крамон заявила, що насильство проти протестувальників у Грузії повинне зіткнутися з конкретними наслідками. Вона закликала відкликати у Грузії статус кандидата на вступ до ЄС, який країна отримала в грудні минулого року. Окрім цього, вона хоче зупинення європейського фінансування проєктів Грузії, запровадження санкції проти проросійського олігарха, що є фактичним керівником партії влади, і заборони в’їзд для депутатів, які голосували за суперечливий закон.Мітинги у Грузії

  • В ніч на 1 травня активісти, опозиція, представники неурядового сектору, молодіжні організації і рухи перекрили проспект Руставелі в Тбілісі. Вони виступили проти закону “Про прозорість іноземного впливу”, який є абсолютним аналогом російського закону про “іноагентів”.
  • Лідери опозиції закликали не ухвалювати “російський” закон та не позбавляти Грузію європейського майбутнього.
  • У ту ж ніч грузинські спецпризначенці намагались жорстко розігнати учасників мирного протесту. Вони застосували сльозогінний газ і водомет, повідомлялося про затримання учасників. За офіційними даними затримано 63 громадян.
  • Під час мітингу постраждали кілька людей, у тому числі голова партії “Національний рух”, народний депутат Леван Хабеішвілі.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *