Учителям радять перевірити готовність учнів до навчання

На початку навчального року учителям радять з’ясувати навченість учнів та їхню готовність до засвоєння нового змісту.

Про це йдеться у рекомендаціях Міністерства освіти і науки  щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у школах у новому навчальному році. 

У МОН зазначають, що діагностування залишкових результатів навчання учнів має бути проведене через тимчасове призупинення навчання та перехід на дистанційне навчання наприкінці минулого навчального року.

«Рекомендуємо на початку 2022/23 навчального року виявити рівень опанування учнями навчального матеріалу, яким вони оволодівали в умовах воєнного часу самостійно або із використанням технологій дистанційного навчання, визначити необхідність організації традиційного повторення вивченого матеріалу за минулий рік, запровадити «коригуюче навчання», – наголошують у МОН.

Відповідна робота має дозволити з’ясувати навченість учнів, їхню готовність до засвоєння нового змісту, а також допоможе визначити оптимальні умови для планування й організації подальшого освітнього процесу.

Зважаючи на це, у календарно-тематичному плануванні на початку навчального року учителям необхідно визначити достатню кількість навчального часу для повторення і проведення діагностування результатів навчання за попередній рік.

Спосіб діагностування залишкових результатів навчання вчитель має обрати самостійно.

Водночас результати діагностування не мають підлягати обліку і враховуватися під час оцінювання за перший семестр.

Діагностування в перші тижні навчання доцільно проводити з використанням різнорівневих завдань.

Зокрема, учителям радять використовувати завдання на упізнавання навчального змісту, його відтворення по пам’яті чи за наданим зразком.

Також мають бути застосовані завдання на застосування знань або способів дій у типових ситуаціях.

Окрім того, у МОН радять використати завдання на відтворення відомого шляху міркування або застосування засвоєного способу дії у ситуації, яка дещо відрізняється від типової та завдання на творче застосування навчального досвіду в ситуаціях, наближених до життєвого контексту.

Результати діагностування можуть бути використані для коригування календарно-тематичного плану вивчення предмета.

Залежно від готовності учнів оволодівати програмовим матеріалом учитель може розширити тематичний блок «Повторення» для подолання виявлених утруднень і відповідно ущільнити програмовий матеріал, який має вивчатися або опрацьовувати нові тематичні блоки.

«Відтак, календарно-тематичний план протягом навчального року може змінюватися залежно від результатів навчального поступу учнів», – зазначили у Міністерстві освіти і науки.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *