
Україна й Литва домовилися розвивати співпрацю громад Фото 28.06.2026 03:52 Укрінформ Міністерство розвитку громад та територій України і МЗС Литви підписали Спільну декларацію щодо посилення співпраці між громадами двох країн.
Як передає Укрінформ, про це Мінрозвитку повідомляє у Фейсбуці.
У міністерстві зазначили, що Литва залишається одним з найближчих партнерів України. Від початку повномасштабного вторгнення підтримка нашої держави з боку Литви вже сягнула майже 2 млрд євро.

«Нова ініціатива передбачає запуск спеціальної Програми партнерства між муніципалітетами з початковим фінансуванням у 1 млн євро. Її мета – об’єднати українські та литовські громади для обміну досвідом, розвитку спроможності та реалізації спільних проєктів», – йдеться в повідомленні.
У центрі співпраці – практичні напрямки: управління проєктами ЄС; публічні закупівлі; енергоефективність; розвиток комунальних послуг; підтримка громад, які найбільше постраждали від війни.

«Відновлення України починається з громад. Саме на місцевому рівні формується стійкість, створюються нові можливості для людей і впроваджуються європейські стандарти. Це партнерство – ще один конкретний крок до відбудови України та інтеграції до Європейського Союзу», – зазначили в Мінрозвитку.
Як повідомляв Укрінформ, у межах Конференції з відновлення URC2026 у Гданську перший віцепрем'єр – міністр енергетики Денис Шмигаль та міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас підписали спільну декларацію щодо посилення співпраці у сфері енергетичної стійкості та відновлення.
У межах цих домовленостей Литва спрямує 4 млн євро на встановлення сонячних панелей та систем зберігання енергії на об'єктах соціальної інфраструктури, зокрема в українських школах та лікарнях.
Фото: Мінрозвитку, Фейсбук
Литва Тергромада Україна Декларація Мінрозвитку
