Уряд спрямував кошти на погашення боргів освітянам

Уряд спрямував кошти на погашення боргів освітянам

Уряд спрямував 117 млн грн для попередження будь-яких затримок з виплати зарплати освітянам. Відповідна постанова ухвалена на засіданні Кабінету Міністрів 27 листопада 2019 року.

За інформацією Міністерства освіти, однією з причин, чому в окремих регіонах може не вистачати коштів на зарплати вчителям, є практика розрахунку кількості грошей, необхідних на зарплати освітянам, на основі неактуальної статистики. У бюджеті на 2020 рік цю проблему вже виправили.

«Останні 4 роки наша освітня субвенція розраховувалась на основі застарілої статистики річної давності. Просто раніше фізично на термін підготовки бюджету не було актуальної статистики від закладів. По суті, це означало, що ми не доплачуємо вчителям, адже останні роки у нас активно зростає кількість учнів. У бюджеті на 2020 рік ми це виправили і заклали додаткові 2,2 млрд грн, аби врахувати актуальний контингент», — зазначає міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Також, за її словами, це не єдина причина, через яку виникають загрози заборгованості.

«Здебільшого необхідність таких перерозподілів — результат неефективної мережі шкіл в окремих регіонах. Своєчасна виплата заробітної плати — це надзвичайно важливо, тому ми допомогли місцевим органам уникнути заборгованості. Однак на майбутнє ми маємо системно підійти до вирішення проблеми мережі, щоб таких ситуацій не виникало в принципі», – підкреслила міністр.

Тільки ТОПновини у нашому Telegram-каналіПідписуйтесь на наш канал Освіта.ua.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *