За три роки в строю жодного пуску: у ВМС відповіли, чому Росія не використовує “Циклон” для атак

Коротка версія новини

  • Росія завершила будівництво корабля “Циклон” три роки тому, але досі не використовувала його для атаки.
  • За словами речника ВМС, корабель може мати технічні проблеми та неготовий екіпаж, попри тривале перебування на службі.
  • Водночас українська розвідка попереджає про можливість атак російськими крилатими ракетами типу “Калібр” на міста України.
  • Російські ракети “Калібр” базуються на кораблях та є цінним активом для окупантів, які можуть їх застосувати найближчим часом.

Плетенчук про корабель “Циклон”, який Росія не хоче використовувати / Колаж 24 Каналу

Корабель “Циклон” є ракетоносієм, який Росія побудувала на території тимчасово окупованого Криму. Однак окупанти ще жодного разу не застосували це судно для атак. У ВМС відповіли, у чому річ.

За словами спікера Військово-морських сил Дмитра Плетенчука, росіяни добудували корабель “Циклон” ще три роки тому. Може бути одразу декілька причин, чому вони його ще використовували для атак, – інформує 24 Канал з посиланням на національний телемарафон.

Корабель-невдаха

Як зазначив речник, може йтися, як і про технічні проблеми, так і про неготовність екіпажу. Хоча Плетенчук додає, що обидва варіанти звучать досить дивно, оскільки корабель вже декілька років перебуває на службі.

“Циклон” уже декілька років в строю – фактично вже близько трьох років як добудований. І можна сказати, що він не пройшов всі державні випробування. Тому що стрільби (запуски ракет – 24 Канал) туди теж входять. І станом на зараз, так, маємо такий факт, що він ракети не запускав,
– заявив представник ВМС.

Загалом зі слів Плетенчука зрозуміло, що ця ситуація з “Циклоном” видається вкрай дивною, оскільки він побудований якраз-таки для запуску ракет. Однак важливо, що у нього на борту є також “Панцирь-С” – протиповітряна система, яку окупанти іноді все ж застосують.

Ситуація в морі

  • В українській розвідці попередили, що найближчим часом Росія може застосувати для атаки по містах України крилаті ракети типу “Калібр”. Останнім часом окупанти їх накопичували. Відомо, що ця зброя базується на кораблях.
  • Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук підтвердив, що для російських загарбників ракети морського базування типу “Калібр” є справді чи не найціннішим активом, який вони бережуть.
  • “Звісно, вони могли накопичувати, але враховуючи ту величезну паузу, яку вони витримали в застосуванні, то цілком можливо, що вони їх накопичили й скоріш за все ВПК все одно їх робить”, – заявив Плетенчук.
  • Слід додати, що майже весь флот Росії покинув тимчасово окупований Крим. Власне, залишився лише один ракетоносій “Циклон”, про який ми писали вище і який ще ні разу не запускав ракет. Під страхом ураження Росія перевела кораблі в інші пункти базування.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *