Зміни, яких раніше не було: який термін дійсності висновку ВЛК буде з травня

Яким стане термін дії висновку ВЛК в травні / Колаж 24 Каналу (ілюстративне фото)

Багато хто з чоловіків призовного віку не став чекати вступу в силу нового закону про мобілізацію та пішов до ТЦК оновлювати свої дані вже зараз. Вже після 18 травня 2024 року термін дії висновку ВЛК зміниться.

Вже під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські чоловіки оновили дані в ТЦК, не чекаючи вступу в силу нового мобілізаційного закону і нині їх цікавить, як довго буде діяти висновок ВЛК після уточнення даних. Полковник Юрій Глущенко розповів, що вже зараз термін дії висновку ВЛК становить 1 рік.

Як зміниться термін дії висновку ВЛК після 18 травня

За словами військового, після публікації нового мобілізаційного закону, чоловікам не треба буде знову проходити ВЛК, якщо з моменту попереднього проходження ще не пройшов рік.

Також Юрій Глущенко підтвердив, що якщо хтось пройшов ВЛК рік тому, то треба знову її пройти. Така норма збережеться і надалі.

Звичайно, у людини за рік можуть статися суттєві зміни у стані здоров’я. Можливо, потрібно буде десь пролікуватися. За рік людина може отримати травму, захворіти, не дай бог, на серйозні захворювання. Тому зверненням до ВЛК або підтверджується придатність до військової служби, або виноситься інше рішення,
– говорить представник Генштабу ЗСУ.

Які санкції нині передбачені щодо порушників мобілізаційних норм

  • Наразі військовозобов’язані, які ухиляються від мобілізації, притягуються до адміністративної відповідальності. Однак новий законопроєкт про військовий облік передбачає встановлення нових сум штрафів.
  • За порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення): штраф від 3 400 до 5 100 гривень, за повторне порушення або в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень.
  • У разі свідомого ігнорування повісток та порушення правил ведення військового обліку, керівництво ТЦК може звернутися до поліції із проханням примусово доставити чоловіка до військкомату.
  • Якщо затримання неможливе, очільник ТЦК надсилає особі рекомендованого листа поштою з вимогою прибути до військкомату. Днем вручення вимоги вважається день розписки або відмови в отриманні.
  • Якщо протягом 10 днів чоловік ігнорує “вимогу”, керівник ТЦК звертається до суду із проханням обмежити порушнику право користуватися транспортними засобами до виконання ним вимоги або її відкликання (після завершення мобілізації).

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *