В умовах війни діти дізнаються багато новин із соцмереж, часто отримують підозрілі повідомлення та можуть поширювати неперевірену інформацію. Нагадуємо правила медіаграмотності, що допоможуть протидіяти фейкам і навчать критично мислити. Тут знайдете батьківські чеклісти про безпеку в мережі, ІПСО та інформаційні вкиди.
Діти дізнаються про війну із соцмереж: що потрібно знати батькам?
Згідно з дослідженням, що було проведено в Україні серед школярів 6–18 років у 2020–2021 роках, одними з найпопулярніших соцмереж та месенджерів серед дітей є TikTok, Instagram і Telegram. Третина опитаних проводить в інтернеті від 3 до 5 годин щодня. А з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, зміною місця проживання багатьох дітей, навчанням онлайн, тривалість екранного часу дітей лише зростає. Ба більше, найчастіше діти дізнаються про війну та останні новини з фронту саме із соцмереж. Що потрібно знати батькам? Зібрали поради про цифрову безпеку дітей.
Читати далі
Без паніки: як перевіряти емоційні повідомлення
«Сьогодні буде бомбардування Києва. Максимальний репост!» «Племінник мого свата, чия дружина — троюрідна сестра генерала СБУ, передає, що вночі буде хімічна атака на Миколаїв. Секретна інформація!» «Друзі! Бог гарантує мир і життя всім, хто розішле це повідомлення 10 друзям. Врятуйте життя рідних». Зізнавайтеся, ви теж отримували схожі повідомлення? Хтось їх ігнорує або блокує, а хтось і справді вже переслав родичам у Києві, що їм варто пакувати валізи до Варшави. Що спільного у цих повідомлень? І чому їм не варто довіряти? Розповідаємо.
Читати далі
Як навчити дитину критично аналізувати інформацію під час війни?
Діти та підлітки отримують багато інформації саме в соціальних мережах. Часто — від лідерів думок, блогерів чи користувачів в інтернеті, які висвітлюють власну думку. У воєнний час ми спостерігаємо також за тим, як відбувається інформаційна війна та психологічний тиск у соціальних мережах. Як навчити дитину критично аналізувати інформацію? Проєкт #stop_sexтинг пропонує покрокову інструкцію для дітей.
Читати далі
Інформаційна безпека під час війни: покрокова інструкція для дітей
Інформаційний простір дозволяє бути на зв’язку з рідними, дізнаватись останні новини з фронту, хоч якось контролювати те, що відбувається навколо. Для дітей та підлітків інтернет залишається світом розваг та спілкування з друзями. Але важливо пам’ятати, що за позначкою геолокації на пості чи фотографії, веселим відео в соціальній мережі чи одним повідомленням може ховатися справжня небезпека. Особливо під час війни, коли інфопростір використовують окупанти для військових нападів на українські міста.
Читати далі
Не знімати: чекліст заборонених об’єктів та дописів у соцмережах
Щодня ми читаємо офіційні повідомлення про те, що не можна знімати та публікувати воєнні дії. Бачимо, як притягують до відповідальності людей, які порушують ці правила. Проте висвітлювати події війни важливо. Посилаючись на інформацію від OSINT—спільноти Molfar та Міністерства культури та інформаційної політики, пояснюємо, який контент заборонено публікувати в умовах війни. Поясніть це вашим дітям, адже і вони мають усвідомлювати відповідальність за інформацію, яку поширюють.
Читати далі
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media