Global Teacher Prize Ukraine 2020: податися не можна пропустити

Що зупиняє нас на шляху до нових звершень і чи потрібно стільки сумніватися в собі? Чому варто долучитися до Global Teacher Prize Ukraine, розповідає менеджерка премії Ольга Нагорнюк.

Великі звершення, як відомо, не відбуваються в межах зони власного комфорту. Говард Шульц, ексгендиректор та голова Ради директорів компанії Starbucks у своєму інтерв’ю для The New York Times зазначав, що дуже мало новообраних керівників упевнені в готовності до своїх нових обов’язків та викликів, що їх очікують. Він також акцентував увагу, що такі сумніви загалом позитивно впливають на подальші успіхи людини, що їх відчуває, питання лиш у тому, як ефективно можна використати ці переживання собі на користь.

Такі ситуації актуальні не лише для керівників бізнесів. У своєму житті я мала нагоду працювати в чотирьох різних країнах, у більш ніж п’яти організаціях та в десятках проєктів (більшість з яких відбувалися за мого управління). Кожного разу, коли літак здійснював посадку на іншому континенті або розпочинався перший робочий день на новому (завжди надто амбітному) проєкті, страх частково захоплював свідомість, а думки про «чудове стабільне минуле» виходили на перший план. На щастя, ситуацію можна було контролювати та свідомо проживати, день за днем звикаючи до нових обставин та отримуючи неймовірне задоволення і бажаний особистісний ріст від нової діяльності.

Чи була я готова до кожного нового виклику, на який погоджувалась? Очевидно, що ні. Чи зробили вони мене більш сильною, різносторонньою та професійною особистістю — вірю, що так. Також переконана, що всі ці виклики набули реальності далеко за межами мого звичного комфорту.

Проте вихід із зони комфорту — неабияке завдання. Одна з найбільших перешкод тут — страх невідповідності, неготовності, некомпетентності перед обличчям нових викликів. Цей страх, коли він настільки великий, що блокує природній професійний чи особистісний ріст, називається синдромом самозванця.

Класична поведінка людей у такому стані передбачає надлишковий перфекціонізм, надмірну підготовку, часте порівняння себе з іншими, недовірливе сприйняття похвали та визнання й постійне переживання з приводу невідповідності себе певним стандартам. Синдром самозванця зовсім не належить до психічних розладів, проте може неабияк ускладнити життя. Варто зазначити, що синдром поширений у близько 70 % населення і переважно серед дуже професійних людей. Також він часто існує поряд із комплексом відмінника — такі люди очікують оцінку/визнання своєї роботи та схильні постійно порівнювати себе з іншими, вважаючи їх кращими за себе. У такому стані важко висловлювати свої ідеї, відстоювати власну думку чи пропонувати інновації.

У процесі збору заявок на премію Global Teacher Prize Ukraine 2020 наша команда контактує з численною кількістю вчителів, яких номінували до участі діти, батьки або колеги. Для нас ці педагоги — уже переможці, адже жодна винагорода не є такою цінною та показовою, як щирі слова вдячності від учнів або колег. Проте вчителі часто не наважуються на участь, применшують свої успіхи, пояснюючи сумніви відсутністю достатньої кількості нагород, звань, досвіду або визнання зі сторони адміністрації/суспільства, певною зневірою в можливості суспільних змін та своїх власних силах.

Професія вчителя, як на мене, не може мати стандартів, що залежатимуть від кількості перемог, винагород, знань чи років досвіду. Адже вчитель — людина, яка навчається протягом усього життя разом зі своїми учнями, людина, яка окрім професійних знань та характеристик віддає неймовірно багато зусиль і часу на виховання особистостей та майбутніх громадян, людина, дії та вміння якої визначають майбутні шляхи та успіхи її учнів. Усе це не має вимірюваних показників. Проте якщо вам відгукнулися характеристики, перелічені вище, ви маєте підтримку учнів, батьків чи колег, то ви точно маєте спробувати свої сили цього року, подавши заявку на Global Teacher Prize Ukraine 2020.

І навіть якщо ви не маєте амбіції потрапити в медійне середовище, отримати матеріальні призи або «чергову перемогу в конкурсі» — Премія варта того, аби з’явитись у вашому житті. Global Teacher Prize Ukraine — це, перш за все, спільнота прогресивних інноваційних освітян, які задають новий стандарт професії та всьому освітньому сектору. По-друге, це ваша унікальна історія, що не має класичних стандартів, але має свою особливість і повинна бути почутою. І по-третє, це можливість вплинути на суспільство за сотню років, адже саме майбутні вчителі навчатимуть у класах наступних політиків, бізнесменів, робітників, військових чи лікарів, а вчительська професія вже зараз заслуговує на більше визнання та кращий статус у суспільстві.

Творімо наше власне майбутнє разом! До 1 серпня чекаємо на ваші різні, унікальні та особливі заявки за посиланням.

Подати заявку

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *