Як перейти на українську з нового року: поради

Для більшості українців нині вибір мови став принциповим. Але якщо солов’їна — це зброя, захищеність залежить від рівня володіння нею. Які звичні мовні помилки варто усунути? Як допомогти дітям, які хочуть розмовляти українською, але звичка перемагає? Як пришвидшити перехід та покращити власне мовне середовище?

Учні говорять на перервах російською? 10 секретів лагідної українізації

Чимало українських сімей, які раніше розмовляли вдома російською, вирішили розпрощатись із ворожою мовою. Та є родини, в яких досі вважають, що мова не має значення. Тож і їхні діти звикли думати «чужинською», важче сприймають навчальний матеріал, та й на перервах з однолітками спілкуються російською. Як учитель може посприяти лагідній українізації дітей? Як закохати в українську мову по-справжньому? 10 секретів розкриває переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков.

Читати далі

Як допомогти дитині перейти на українську мову?

Щодня дедалі більше людей хочуть перейти на українську зробити її мовою побутового спілкування. І це не може не тішити.  Зібрали п’ять порад, що дозволять дитині опанувати мову в ігровій формі. Слухаємо українську музику, граємо в українські настільні ігри, влаштовуємо цікаві челенджи. 

Читати далі

15 мовних помилок, яких давно варто позбутися

Ще маєте час позбутися нарешті найбільш прикрих мовних помилок. Зібрали їх в одному матеріалі.

Читати далі

Політь бур’ян української: 30 фраз, які ми часто говоримо з помилками

Політь бур’ян своєї української щодня.  Зібрали 30 прикладів слів і фраз, у яких ми часто робимо помилки. Заважати можуть росіянізми й неправильний переклад, брак словникового запасу, забуті зі школи граматичні правила. Тож якщо ви бажаєте удосконалити мовлення або перевірити себе — цей матеріал для вас.

Читати далі

Як заговорити українською: 10 порад від Артура Пройдакова

Переможець премії Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков у ці дні волонтерить на мовному фронті. 10 порад для дорослих: як заговорити українською за лічені тижні. Ресурси, мовні онлайн-курси, подкасти та інша «невідкладна мовна допомога». 

Читати далі

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *