Це буде хіт: 10 світових трендів 2023 року від Pinterest

Увесь світ використовує соціальний сервіс Pinterest для пошуку ідей та натхнення. А той, хто створює ідеї – формує і тренди, а значить – планує майбутнє. «Ми знаємо, що буде далі, адже за останні 3 роки 80% наших прогнозів справдилися» – кажуть у компанії. А ви вже готові познайомитись зі світовими трендами на 2023 рік у сфері батьківства, освіти, відносин, фізичного і ментального добробуту, харчування, моди та хобі.

Важливо!

Ядро ключових запитів сформовано за підсумками аналізу пошукової активності 400 мільйонів осіб із вересня 2020 року до вересня 2022 року. Озвучені в даному матеріалі тренди сформовані без урахування трагічних подій, які зараз переживає Україна через військову агресію росії.

Батьківстко

4 триместр та якісне відновлення жінки після пологів

Ні, ми не помилились із цифрою чотири. Четвертим триместром нині прийнято називати період освоєння мам і тат у абсолютно новій для них ролі.

«Люди все частіше звертаються до Pinterest, щоб зрозуміти, які післяпологові потреби треба буде закривати мамам і татам після появи дорогоцінного маленького дива та полегшити свої будні. У тренді – списки речей першої необхідності для новонароджених, способи облаштування кімнати малюка, рецепти їжі та корисних для лактації напоїв для матусь, топ подарунків для новоспечених мам, ідеї для підбору гардеробу в післяпологовий період, пам’ятки з переліком симптомів післяпологової депресії. Акцент на все, що допоможе жінці якнайшвидше відновитись після пологів.

Найпопулярніші запити:

«Післяпологові мастхеви», «Післяпологова корзина», «харчування після пологів», «подарунки жінці, яка щойно народила».

Чому виник цей тренд?

Тренд на «4 триместр» сформували міленіали, яких ще називають «sharing generation» – або ж покоління, яке любить ділитись. Саме міленіали найчастіше звертаються до соцмереж за порадами, щоб розібратись із важливими життєвими подіями – народження дитини, ремонт, пошук школи, переїзд до іншого міста.

Відносини

Побачення, що розбурхують емоції

Побачення у 2023 році відрізнятимуться від тих, що були надпопулярними в минулому році – а саме тандем «похід в кіно + вечеря». У прийдешньому році «зумери» започаткують моду на геть інший спосіб спільного проведення часу із людиною, яка викликає щирий інтерес. Отже, записуймо: прогулянки з яскравою емоційною складовою, побачення в книгарні, побачення-пікнік, романтичні зустрічі в музеї, похід в аквапарк, океанаріум, зоопарк. «Кому потрібні ці ваші «обід і кіно», якщо є «книгарня та ламантин?» – жартують аналітики Pinterest.

Найпопулярніші запити:

креативні ідеї для вечірніх побачень, ідеї для побачення-пікніка, побачення в океанаріумі, побачення в книгарні.

Ментальне здоров’я

«Щоденні сторінки» та арт-терапія

Ще кілька років тому розмовна психотерапія правила балом у питаннях вирішення питань ментального благополуччя. У 2023 році арсенал терапевтичних методик і технік значно розширився. У трендах – експресивне мистецтво, музична терапія, мистецька журнальна терапія, експресивна творчість (expressive art), а ще – техніка «щоденні сторінки». Це означає, що людина вручну записує в блокноті всі поточні думки, переживання, страхи, аналізує ситуації. І пише, практично не замислюючись.

Найпопулярніші запити:

Терапія письмом, експресивна арт-терапія, музична терапія, мистецька журнальна терапія.

Чому виник цей тренд?

Психічне благополуччя – один із пріоритетів для сучасного суспільства. Люди шукають нові можливості пітримати себе в світі, де панують швидкість змін і величезні об’єми інформації.

Їжа та напої

Алкоголь, па-па

Та досить вже того алкоголю! Іноді люди хочуть пити алкоголь, іноді ні. Все частіше – ні, бо похмілля забирає чимало сил і здоров’я. Покоління X буде рушієм цієї тенденції, вимагаючи безалкогольних коктейлів, коктейлів із низьким вмістом вуглеводів. Те, що ви п’єте, має добряче освіжати і не затуманювати мізки – ось основний принцип.

Найпопулярніші запити:

Вишукані безалкогольні напої, моктейль-бар, креативні ідеї прикраси коктейлю, незвичайні кубики льоду, креативна презентація коктейлів.

Морські суперфуди

У 2023 році найпопулярніші суперфуди виловлюватимуть з моря. Океанська їжа та мінерали, які давно є основою харчування азіатських культур, стають дедалі популярніші серед міленіалів і покоління X у всьому світі. І тут все просто: люди довше хочуть залишатися здоровими й молодими. Абсолютно все морське – від зелених водоростей і норі до закусок з морської капусти, – бажані гості на столі.

Найпопулярніші запити:

Рецепти закусок із водоростей, зелені водорості, боул з лососем, рецепти норі, переваги води з хлорофілом (chlorophyll water).

Чому виник цей тренд?

Морські смаколики вже багато десятиліть популярні в Японії, Кореї, на Філіппінах. Але тільки зараз ця їжа завойовує шлунки європейців, які вражені високою поживною цінністю морепродуктів та користю, які ті приносять для здоров’я.

Тренди краси

Двоколірне волосся

У 2023 році двоколірні зачіски будуть популярні як ніколи. Покоління «зумерів» і міленіали втілюватимуть цю тенденцією у життя. Які поєднання наймодніші? Синє та чорне волосся, русяве та яскраво-блакитне, фіолетове та чорне, рожеве та блонд.

До речі, довге волосся поступається в популярності коротким стрижкам. Довгі нігті також стануть символом поганого смаку – в моді мікро-френч.

Популярні запити:

Синє та чорне волосся, лавандове і світле волосся, рожеве та лавандове волосся, балаяж від коричневого до рожевого, мультитонове фарбування волосся, мікро-френч, стильні короткі зачіски

Музика

Рейви і техно

У наступному році запанує рейв-культура. Поки покоління «зумерів» і міленіали оговтуються після двох років карантину, тусівки з гучними ритмами захоплять нічні клуби, підпільні локації та домашні вечірки-вписки у всьому світі. Техно-стиль, рейв-мода та аутфіти із хаус-музикою – усе це в тренді. А ще люди просто хочуть знайти інклюзивні, вільні місця, де вони можуть розслабитися та одягнутися, як їм тільки заманеться.

Популярні запити:

Одяг для хаус-вечірок, берлінська рейв-мода, естетика рейв-вечірки, стиль техно, музичний мікшер.

Хобі

Квілінг і орігамі

У трендах 2023 року – аналогові хобі. В сотні разів зріс інтерес до всього, що можна робити власноруч із паперу. Бумери та покоління «зумерів» звернуться до квілінгу, орігамі та інших різновидів паперового мистецтва, щоб задовольнити потяг до творчого самовираження.

Популярні запити:

Як зробити кільця з паперу, інструкції з орігамі, меблі з пап’є-маше, квілінг, паперові тварини

Чому виник цей тренд?

Бажання цифрового детоксиксу стимулювало тенденцію до посилення інтересу щодо паперового мистецтва. Люди шукають способи розслабитися, і вони знайшли рішення у цьому олдскульному мистецтві, що однаково цікаве як для дорослих, так і для дітей.

Мода

Романтика 2000-х: стиль «romcom core»

У 2023 році покоління «зумерів» і міленіали романтизують свої гардероби за допомогою сліп-суконь (шовкові й атласні комбінації на бретелях), повітряних топів на тонких бретелях, рожевих міні-спідниць, штанів-карго та «крабиків» для волосся. Кольори – пастельні, ніжні. Стразам і речам із оксамиту – зелене світло. Більшість образів неначе списали з героїв комедійних стрічок 2000-х. Для міленіалів це може бути тенденцією з присмаком ностальгії, але не для «зумерів». Бо хто сказав, що тільки тому, що ви не пережили щось конкретне, ви не можете жити в ньому тут і зараз, наче це щось нове?

Найпопулярніші запити:

Дівчина 2000-х, рожева міні-спідниця, сукня зі стразами, літні образи вінтаж 90-х

Тороки без мороки

Всі різновиди тороки повертаються до нашого гардеробу в 2023 році. Покоління X і мілленіали охоче обміняють свої кежуал-образи на сукні, жакети, взуття та аксесуари з тороками й китицями. Навіть найтрендовіші весільні сукні годиться робити повністю з торочечок. Вони так мило колихаються під час ходьби, що аж гіпнотизують! Але й заплутуються теж добряче. Хоча розбирати заплутані тороки – непогана антистрес-практика.

Найпопулярніші запити:

Сукня з тороками, піджак з китицями, сукня з тороками з бісеру, чорна спідниця з тороками, весільна сукня з тороками.

Чому виник цей тренд?

Останні кілька років у модній індустрії виявились «застійними», і нині час рухатися вперед. Вільна плавність бахроми допомагає модникам відчути легкість, легковажність, кокетливість.

Подорожі

Любов до потягів повертається

Більш екологічні подорожі? Так! Привіт, стара-добра залізнице! Здається, саме у 2023 році людство знову пригадає, як же це круто, мандрувати піді гучний стукіт коліс, зі хуткозмінними краєвидами за вікном та романтикою вузьких ліжок, що ритмічно колихаються в такт руху потяга. Додайте зручну посадку, багато простору для ніг та менший викид вуглекислого газу. Та що там казати, – наша любов до потягів поза часом. Тож пошукові запити про цікаві залізничні маршрути Європою та Азією зростають шалено. Як і кількість коротких відео про мандрівки потягом у соцмережах. Сюди ж – попит на цитати про поїзди та естетику подорожей залізницею.

Найпопулярніші запити:

Естетика подорожей потягом, подорожі потягом через усю Європу, фотографії залізничного вокзалу в Індії

Чому виник цей тренд?

Люди шукають способи подорожувати, щонайменше впливаючи на екологію. Обираючи потяги основним видом транспорту, дуже пишаються цим. Це навіть призвело до появи нового терміну: «хизування потягом» (train bragging). Більшість країн розширюють географію маршрутів для залізничного виду транспорту, збільшують кількість спальних вагонів і навіть роблять величезні знижки на поїздки обраними напрямками.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *