Іграшки для творчості: як обрати забавку за віком?

Креативність — важлива складова нашого розвитку, яка допомагає успішно виконувати цікаві завдання та знаходити нестандартні рішення. Малюки, як ніхто інший, схильні до творчої діяльності, оскільки мають добре розвинену уяву, не бояться помилок та відкриті до нового. Щоб підживлювати їхню креативність, батькам варто відомо обирати іграшки. У матеріалі знайдете поради про те, як обрати іграшки за віком для малечі, та які забавки сприяють розвитку творчості дитини.

Творчі ігри

Дитячі іграшки допомагають дітям пізнавати світ, розв’язувати проблеми та творити.

З народження й до 3 років малюк пізнає світ крізь відчуття. Тому вдалим вибором стануть м’які кубики з яскравими малюнками або різною текстурою, кольорові книжечки з різними матеріалами (шовк, гума) або музичні іграшки зі світловими ефектами.

Після 3 років можна активно опановувати малювання великою крейдою чи пензлями, ліплення з пластиліну. Чудовим вибором стане маленьке піаніно чи мікрофон або гра, що пропонує повторювати рухи в танці.

Freepik

З 4 до 6 років — корисним подарунком для розвитку креативності дитини стануть графічні набори для малювання та розфарбовування, набори для творчості, папір для складання фігурок (оригамі). Використовуйте музичні іграшки, які розвивають слух та ритм. Наприклад, маракаси, барабанчики, клавішні іграшки. Вдалою ідеєю буде організувати групові забави, де діти вчаться спільно виконувати пісні. Це привчає до командної роботи та показує цінність внеску кожної дитини у спільну справу.

Freepik

Творчі іграшки для дітей віком від 6 до 8 років — це зокрема магнітні дошки для малювання маркером Vladi Toys Кото-планер українською мовою, де є 9 предметів. Можна використовувати спеціальний маркер або навіть пальці для створення різноманітних картин, а потім легко їх видалити та починати спочатку. Це сприяє розвитку координації рухів. Іншою цікавою іграшкою є конструктор для малювання. З його допомогою малюки створюватимуть різноманітні комбінації, використовуючи кольорові деталі. Набір тіста для ліплення Danko Toys Master Do Дантист допоможе сформувати просторове бачення, виробити власний естетичний смак та потренувати дрібну моторику. Варто також відзначити музичні набори з інструментами: експериментуйте зі звуками та створюйте власні мелодії.

Головоломки

Головоломки є важливим інструментом у розвитку творчих здібностей. Для найменших ідеальними стануть іграшки з великими елементами, які допомагають тренувати дрібну моторику, наприклад, головоломка iBlock Create & Play для дітей від 3 років, де є 30 деталей.

Діти 4–6 років уже готові до складніших завдань. 3D-конструктори та дерев’яна головоломка PuzzleOK Танграм Рибка, розміром 17*14*0.6 см, дають змогу створювати об’єкти, будуючи їх з різних частин чи блоків. Вони розвивають просторову уяву та допомагають дітям вчитися сприймати та конструювати об’єкти в тривимірному просторі. Магнітні конструктори iBlock Create & Play призначені для дітей від 3 років, проте вони підійдуть і для дітей віком 6-8 років, адже рівень складності конструктора змінюється від кількості деталей.

Набори для створення рухомих моделей (вітряків, автомобілів, космічних кораблів, технічних приладів) — гарний вибір для опанування базових інженерних навичок та вивчення принципів механіки.

Рольові ігри

Рольові ігри мають важливе значення в розвитку творчих здібностей у дітей. Цей вид ігор сприяє розвитку уяви, соціальних навичок та креативного мислення. Влаштуйте театралізовані вистави — створюйте веселий світ ролей та персонажів. Це може бути іграшковий магнітний театр Vladi Toys Червона шапочка, де є 13 магнітів. Діти розігрують власні сценарії або моделюють реальні ситуації.

У віці від 3 до 5 років підходять прості рольові ігри, такі як «Магазин» чи «Лікарня». Для доросліших дітей рекомендовані складніші варіанти, такі як «Детективне агентство» чи «Наукова експедиція».

Freepik

Поради для батьків:

  • Дуже важливо вчасно помітити, що саме дитині до смаку. Спостерігайте, як вона реагує на різні види активності. Творчі здібності необхідно розвивати, щоб розкрити талант та мати успіх в улюбленій справі. Проте якщо дитина обере не творчу професію в майбутньому, креативні навички також стануть у пригоді.
  • Не змушуйте. Якщо дитина соромиться танцювати або не відчуває хисту створити картину, нехай спробує щось інше.
  • Який би вид діяльності не обрав ваш малюк, заохочуйте продовжувати. Давайте позитивну оцінку, якщо він добре впорався, підтримуйте та мотивуйте, коли зазнав невдачі.

Ігри відкривають нескінченні можливості для виявлення креативних здібностей та розвитку важливих навичок.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *