Медіашкола: як потрапити на навчання у 1+1 media school

У вересні 2023 року освітній проєкт групи 1+1 media відзначає 10-річчя. За цей час 1+1 media school випустили понад 6 000 студентів, залучили 100 спікерів, серед яких зіркові викладачі медіагрупи — телеведучі Марічка Падалко, Тімур Мірошниченко, Людмила Барбір, а також продюсери найпопулярніших проєктів на українському телебаченні Юлія Жмакіна та Володимир Завадюк. Як працює медіашкола та які курси є нині? Хто може навчатися у медіашколі та як потрапити на грантові місця? Про усе це читайте в матеріалі.

За 10 років роботи команда медіашколи, яка складається з її випускників, провела близько 170 курсів, різноманітних майстер-класів та тренінгів. Крім того, частина фіналістів програм продовжила свій шлях у компанії як за кадром, так і у ролі ведучих. Серед них — Неля Шовкопляс, ведуча «Сніданок з 1+1» на телеканалах 1+1 Україна і ТЕТ, та Наталя Солонік, ведуча «Ближче до зірок» на телеканалі ТЕТ.

HR-директорка 1+1 media Ольга Мусійко спільно з керівницею проєкту 1+1 media school Анастасією Кузьменко розповіли про те, яких трансформаційних змін зазнала медіашкола за час свого існування, на яких напрямах у підготовці фахівців вони фокусують увагу та як формується програма курсів. Зокрема, команда медіашколи поділилися тим, чому їм важливо інвестувати в розвиток майбутніх фахівців ринку та які цілі команда ставить перед собою надалі.

Про трансформації медіашколи

1+1 media school заснували у 2013 році. За словами HR-директорки 1+1 media Ольги Мусійко, за цей час зі школою відбулося безліч змін, але залишилось головне:

Ольга Мусійко

«Ми відкриваємо телевізійні залаштунки та підвищуємо рівень медіаосвіти в Україні. Під час пандемії COVID-19 школа переформатувала свої програми та перевела навчання в змішаний формат, це не вплинуло на якість навчання, тренери курсів продовжували ділитись знаннями та досвідом зі студентами. До того ж ми проводили масштабний безоплатний медіамарафон в онлайн-форматі для студентів з усієї країни, а також для дітей та дорослих.

Із початком повномасштабного вторгнення усі програми курсів школи трансформовали та адаптували до нових реалій. Цьогоріч ми відзначаємо 10-й День народження і наразі продовжуємо готувати професіоналів, які будуть працювати як у кадрі, так і поза ним», — зазначила Ольга Мусійко.

Керівниця 1+1 media school Анастасія Кузьменко додає, що з початку великої війни освітній проєкт не припиняв свою діяльність, а найбільшою складністю і викликом був період блекаутів.

«На деякий час медіашкола перейшла в онлайн-режим та давала можливість українцям після закінчення курсів набувати практичних навичок для зміни професії. Так, на курсі з «Майстерності практичного монтажу» близько 50 людей змогли отримати новий практичний досвід та швидко знайти собі віддалену роботу.

Найбільшою складністю для команди школи став період блекаутів, особливо — можливість проведення лекцій у запланований день та час. Справді було досить складно синхронізувати і студентів, і викладачів, але завдяки злагодженій роботі нам це вдалося. Кожен студент міг навчатись, не перериваючись, з будь-якого куточка України», — підкреслила Анастасія Кузьменко.

Анастасія Кузьменко

Про грантові місця для студентів і зіркових випускників

Загалом у медіашколі можна пройти 11 курсів, сформованих відповідно до потреб та викликів на медіаринку. Систематично 1+1 media school надає можливість проходити навчання тим, хто цього справді потребує, виключно на безоплатній основі. Зокрема, таким прикладом є курси «Гендерночутлива журналістика» та «Журналістика висвітлення воєнних дій». Так, вже понад 150 студентів отримали змогу доєднатися до курсів на грантовій основі.

«У нас завжди є потреба в людях, які розділяють цінності компанії та володіють навичками та компетенціями необхідними для їх посади. Поява нових курсів залежить від попиту на ринку. Ми відстежуємо нові напрями та готуємо медіафахівців у різних галузях.

Ми пишаємось, що школа першою розробила курс з «Медіаграмотності», який вже багато років реалізується у партнерстві зі школами та університетами. Адже дуже важливо навчати українців інструментів фактчекінгу, роботі з соціальними мережами та правильною подачею інформації. Також ми допомагаємо розвивати принципи безбар’єрної мови. Торік школа провела безоплатний курс «Гендерночутливої журналістики» для представників ЗМІ, а у 2023 році реалізуємо курс з боротьби з фейками та дезінформацією», — додала HR-директорка 1+1 media Ольга Мусійко.

В цілому команда освітнього проєкту випустила понад 6000 студентів, частина з яких стала працівниками компанії. В 1+1 media school зазначають, що знаковою є історія ведучої «Сніданку з 1+1» Нелі Шовкопляс, яку давно називають телевізійною попелюшкою. Так, Ольга підкреслила:

«Ми дуже пишаємось Нелею Шовкопляс, мамою двох дітей, яка прийшла на навчання до школи й одразу полонила серця всіх тренерів, а згодом стала викладачкою нашої школи».

Як потрапити на курси медіашколи?

Щоб потрапити в 1+1 media school необхідно до старту певного курсу залишити заявку на офіційному сайті за цим посиланням, вказавши свої контакти. Після реєстрації з вами зв’яжуться менеджери школи.

Незалежно від досвіду та попередньої підготовки студента долучитися до курсів може будь-хто. Для керівників проєкту важливо, аби процес вступу став більш доступним та відкритим для всіх охочих.

Як потрапити на грантові місця?

Наступний безкоштовний курс, до якого можуть долучитися охочі, — «Створення контенту на YouTube з урахуванням військової тематики». Він розпочнеться 10 листопада. Його створено експертами-практиками 1+1 media та запрошеними тренерами-блогерами.

На курсі в кожного студента буде можливість розібрати всі етапи створення каналів на відеохостингу — від реєстрації до просування, монетизації тощо.

Цільовою аудиторією грантового курсу є переважно журналісти та кореспонденти, які працюють в регіональних ЗМІ або студенти курсу «Журналістика». До того ж до нього можуть долучитися всі, хто створюють контент власноруч у відеоформаті, та ті, хто ведуть власні сторінки й хочуть робити це якісно, бажають підвищити власні знання та навички роботи на платформі YouTube. Спікерами курсу є Данило Щестюк, керівник управління спортивних проєктів 1+1 media, Максим Старосвітський, блогер-мільйонник каналу Room Factory, та інші спікери.

Наприкінці цього — початку наступного року на студентів чекають нові курси, зокрема «Курс техніки мовлення», що допоможе навчитися ефектній самопрезентації та курс «Продюсер Big Brave Events», що дозволить познайомитись з найсміливішими та найкреативнішими українськими продюсерами, артистами та зірками, які продовжують творити, навіть в умовах війни.

Повна інформація про 1+1 media school знайдете на офіційному сайті за цим посиланням.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *