Медіація в кабінеті нотаріуса

Швидка, економічна та результативна альтернатива судовому розгляду?

Медіація в кабінеті нотаріуса

Доброго дня, дорогі друзі! 

На законодавчому рівні вже діє закон «Про медіацію». Тож у цій статті я розповім, що означає цей термін та чому медіація в недалекому майбутньому може замінити судовий розгляд.

Отож, медіація – це такий процес вирішення спорів, коли дві сторони добровільно та в рамках структурованого діалогу шукають спільний знаменник у спірній ситуації за допомогою медіатора. Медіатором у таких випадках може виступати нотаріус.

Ще трохи термінології:

·         Медіатор — особа, обрана сторонами спірної ситуації, яка може діяти як медіатор, згідно законодавства, зокрема угоди про медіацію. Медіатором може виступати нотаріус.

·         Сторони медіації — це особи або групи осіб, які збираються вирішити спірне питання за допомогою процесу медіації.

·         Учасники медіації — медіатор, сторони медіації або їхні законні представники, за домовленістю сторін.

Чому нотаріус підходить на роль медіатора найкраще?

Тому що процес медіації з професіоналом, який знає законодавство, буде ефективним. А нотаріус з багаторічним досвідом роботи запропонує сторонам таке правове рішення, що задовольнить і одних, й інших. Приміром, питання стосується поділу спадку. Нотаріус знайде найоптимальніші варіанти поділу та засвідчить кінцеву угоду між сторонами.

До того ж якщо нотаріус виступатиме медіатором, то сторони не залежатимуть від інших інституцій. Така практика, коли приватний нотаріус, так би мовити, очолює медіаційний процес, запроваджена в Грузії та Німеччині.

Якщо вам потрібен медіатор для вирішення спірних питань, ви можете звернутися до нашого офісу за адресою: м. Київ, вул. О. Гончара, 55, офіс 11.

Телефон для довідок та попереднього запису: 067 633 14 32. Докладну інформацію про нотаріальні послуги можна переглянути за посиланням: notary-chulovsky.kiev.ua. Будемо раді вас бачити.

Наразі дякую за увагу! До нових зустрічей!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *