Робота в IT: на які IT курси записатися?

Зображення: @aqrstudio

«Хочу роботу в IT» — вже чуєте таке від своїх дітей-підлітків? Якщо так, то маєте вирішити: іти шляхом самонавчання чи записатися на IT-курси. А це складніше, ніж може здатися на перший погляд. У цьому матеріалі IT-бізнесмен Владислав Савченко провів умовний батл між самостійним опануванням IT-професії і спеціалізованими курсами. Він ділиться досвідом переваг і недоліків обох шляхів. То як, готові побачити результати батлу?

Владислав Савченко — засновник і власник IT-компанії Powercode, яка створює світові IT-продукти для Google, ООН, ВООЗ

Раунд 1. Фінансові витрати

На самостійне навчання практично не треба витрачати гроші. Необхідна інформація в повному і вільному доступі є в мережі. Проте її ще потрібно правильно відфільтрувати.

За курси доведеться заплатити, а їх ціна залежить від багатьох факторів: престижність освітнього центру, насиченість програми курсу, професіоналізм викладачів.

Підсумок раунду: перемога самонавчання і рахунок 1:0, якщо подивитися на ситуацію з фінансового боку.

Раунд 2. Графік

На курсах є чіткий графік занять. З точки зору ефективності засвоєння матеріалу це плюс.

З іншого боку, той, хто навчається самостійно, може сам регулювати навантаження і систематизувати навчання на свій розсуд.

Підсумок раунду: нічия, а рахунок стає 2:1 на користь самонавчання.

Раунд 3. Пошук і обробка інформації

Коли ви сидите перед монітором ноутбука — весь інтернет перед вашими очима, у вільному доступі великий потік інформації. Але тут є вагомий нюанс: новачку часто важко зрозуміти, що важливо для його майбутньої професії, а що — ні. IT-курси в цьому сенсі систематизовані:

— передбачена чітка та послідовна програма;

— зібрано весь актуальний матеріал для навчання.

Підсумок раунду: перемога курсів, і рахунок 2:2.

Раунд 4. Менторська підтримка і контроль

За відгуками в мережі можна спостерігати, що далеко не всі IT-курси відрізняються високим рівнем професіоналізму викладачів і менторів. Частина з них не мають достатнього досвіду в навчанні студентів і не володіють достатніми практичними навичками у своїй ніші.

Існують навчальні центри, де студентів навчають IT-фахівці з великим досвідом у сфері та хорошим викладацьким стажем. Можна заздалегідь запитати у курсів успішні кейси їхніх викладачів, щоб розуміти компетентність кожного, а також уточнити про історії «увійти в IT» після навчання.

Звичайно, той, хто навчається самостійно, може і сам розширити коло своїх знайомств у IT-сфері, оточивши себе професійним ком’юніті. Завдяки цьому можна отримати пораду, рекомендацію від фахівців з галузі. Але далеко не у всіх виходить завести такі зв’язки і потрапити безкоштовно під крило крутих менторів. Сьогодні існує купа айтішних чатів, груп за інтересами в соціальних мережах. Не кожному туди відкривають доступ, але постукатися варто.

Підсумок раунду: неоднозначна, але все ж перемога курсів, яка робить рахунок 3:2 на їхню користь.

Раунд 5. Теорію підкріплюємо практикою

Цей критерій є вирішальним в умовному батлі. Вивчена теорія — це добре. Але якщо її не можна застосувати на практиці, то фактично час і зусилля витрачені марно. Звісно, навчаючись самостійно, можна паралельно отримувати практику, наприклад, потрапити на безкоштовні стажування. Проте що як на підвищення скілів буде витрачено не місяць і не два? Навіть монстри IT-бізнесу сьогодні користуються порадами коучів або маркетингових компаній, щоб поліпшити свою позицію на ринку. На початковому рівні тим паче варто замислитися над реалізацією цих пунктів:

 • отримати практичні навички й розібрати реальні IT-кейси разом із фахівцями;
 • створити і захистити власний проєкт для портфоліо.
 • Підсумок раунду і всього бою: 4:2 на користь IT-курсів.

  Хоча в батлі й перемогли курси, та це складно назвати розгромом.

  Я і сам починав свій шлях в IT з нуля. Багато практики, помилок і постійне спілкування з IT-ком’юніті допомогли мені вивести компанію на міжнародний рівень і отримати замовлення з Китаю, США, Великої Британії. Можливо, за допомогою спеціальних тренінгів або коучів можна було б уникнути помилок на початку, але кожен вчиться і набиває гулі по-своєму. Вважаю, що справедливим підсумком батлу має стати бойова нічия. Тільки від самої людини і її особистих якостей залежить, наскільки успішною вона буде в майбутньому. Будуть це курси від професіоналів чи самонавчальні відео на YouTube — особиста справа кожного.

  Головні уроки батлу:

  1️⃣

  Курси — це базис. Щоб досягти нових висот, потрібно продовжувати навчатися і постійно вдосконалюватися.

  2️⃣

  Чи вдасться отримати хороший офер в IT-компанію після курсів, чи ні — залежить тільки від самої людини.

  3️⃣

  Англійська мова — must-have. Без неї важко пройти навчання і отримати роботу в IT.

  4️⃣

  Попередня співбесіда на схильність до IT-професії — ознака хороших курсів.

  5️⃣

  Варто уважно ознайомитися з договором IT-курсів перед зарахуванням.

  ТАКОЖ ЦІКАВО:

  IT-професії майбутнього: куди вступати абітурієнтам 2021?

  Robobus: як працює IT-школа на колесах

  Поділитися цією статтею

  Источник: www.osvitoria.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *