Домой Користні поради Вчителі-Супергерої. Знайомтеся, Анна Домніч, Леді Птаха

Вчителі-Супергерої. Знайомтеся, Анна Домніч, Леді Птаха

326
0

Знайомтеся, вчителі-супергерої з ТОП-10 Global Teacher Prize Ukraine

Вчителька фізкультури та хореографії, сильна, запальна і граційна

Спортсменка, натхненниця мажорет-спорту в Україні

Авторка руханок у Всеукраїнській школі онлайн

Стихія: 💨

  • Любов до дітей
  • Бачить кожну дитину як окремий світ, до якого треба підібрати свій ключик
  • Не соромиться бути кумедним і смішити дітей
  • Пишається, що діти його не бояться — завжди має час і енергію для обіймашок

Допомагає дітям відчути: «У кожного з нас за спиною крила. Їх тільки треба розправити». Віддачу отримує неймовірну. Її учні кажуть: «Пані Анно, ви для нас як друга мама. Подарували нам віру в себе», Ви змінили наше життя. Тепер ми знаємо, як досягти будь-якої мети. Головне не зупинятись».

Робить спорт сенсом життя молодого покоління. У пані Анни є власна філософія: «Якщо танцюєш — танцюй, мов востаннє». Такий підхід переймають і діти. Її вихованці роблять кроки на шляху до професійного спорту. Завдяки натхненності Анни танцями почали займатись навіть ті, хто раніше оминав десятою стороною спортивну залу. Такому захопленню радіють і батьки: заняття танцями та мажорет-спортом як найкраще розвивають гнучкість і витривалість, формують королівську поставу, навчають і тіло, і мозок. Адже непроста послідовність елементів, які потрібно тримати в думці — суперкрутий «тренажер» для пам’яті.

«Не виховуйте дітей — виховуйте себе». Анна надихає досягати першості власним прикладом. Показує, що тільки праця та великі зусилля дозволять насолодитись перемогами й найвищими результатами. «У цьому питанні чудес не буває, навіть якщо ти сам — супергерой. Щось не вдалось навіть на сотий раз? Зроби сто перший» — усміхається наша Леді Птаха. — Ба навіть більше: не буває «недостатньо здібностей», щоб стати найкращим у чомусь. Буває нестача віддачі й брак вкладених сил. Той, хто йде, біжить, летить до своєї мети, отримує своє. Це так званий «принцип успіху за Франком»: «Лупайте сю скалу. Бо вам призначено скалу сесю розбить».

Знає, що робити, аби діти повірили в себе. Одного разу на урок до пані Анни потрапив першокласник, який бешкетував на кожному уроці, не хотів слухати нікого зі вчителів. Він неначе спеціально робив усе не так, як слід. Вчителька зрозуміла, що за такою поведінкою ховається бажання дитини бути почутою. Анна спілкувалась із хлопчиком після занять і дізналась, що він має молодшу сестричку й не отримує стільки ж уваги від батьків, як раніше. Довірливе спілкування дало йому можливість відчути себе потрібним, тож учень не просто зацікавився уроками хореографії, а й почав займатися брейкдансом. Перші заняття пройшов разом із пані Анною. Минуло кілька років і він займається цим танцем професійно.

Підігріває мотивацію учнів у найскладніші часи. Коли почався карантин і всі важливі змагання «поставили на паузу», знайти в собі сили тренуватися на повну змогли не всі її підопічні з мажорет-команди. Анна розмовляла з кожним, запитувала про емоційний стан, про фактори, які заважають заняттям удома. І ділилась досвідом непростих часів, коли і їй хотілось опустити руки та кинути танці. Наприклад, після того, як не поїхала на омріяний чемпіонат за кубок Принца Уельського. З досвіду нашої героїні, найбільше демотивує дітей у спорті й танцях відсутність уваги від вчителя чи тренера. Дитина в такі моменти неначе почувається «на задньому плані» і все, що потрібно — поставити учня в першу лінію, більше приділити уваги під час навчання і цим показати: «Саме ти — важливий».

Виховує не спортсменів, а людей з великою мрією. Тих, хто розуміє, що таке лідерство, як йти до своєї мети й боротись за своє місце під сонцем, чому не можна не здаватися з появою труднощів. Анну захоплює, коли діти починають вчити рухи або танцювати — навіть з нуля. Каже, саме в такі моменти відчуває себе окриленою.

Саме завдяки зусиллям Анни та вперше в історії незалежної України шкільна команда стала призером чемпіонату Європи з мажорет-спорту. Тільки уявіть, українські учні обійшли десятки професійних дорослих команд і отримали «бронзу»! Молода вчителька вже два роки поспіль розвиває та популяризує новий для України спортивний напрям мажорет-спорту, який об’єднує в собі хореографію, гімнастику та елементи спортивної акробатики.

Під час карантину придумала і втілила у Всеукраїнській школі онлайн формат фізкультхвилинок — руханки. Її уроки вмить стали надпопулярними. У популярній соцмережі TikTok ролики Анни Домніч з танцями-руханками набирають десятки мільйонів (!) переглядів.

Анні 23 роки і вона наймолодша фіналісткою Global Teacher Prize Ukraine за всю історію премії.

Найближча ціль

Презентувати в Києві разом з учнями танцювальний 3-D мюзикл «Маленький Принц».

Привести до перемоги свою учнівську команду на чемпіонаті світу з мажорет-спорту у 2021 році.

Помпони.

За допомогою них Анна та її мажорет-команда роблять феєричні спортивні елементи, від яких у глядачів і суддів захоплює подих. Щоб шоу видалось видовищним, з помпонами перед виступами треба «домовлятись» і «налаштовувати» — це танцювальний інструмент. Тільки якщо помпони у доброму гуморі, летітимуть у потрібному напрямку й на потрібну висоту. Улюблені магічні помпони пані Анни — синьо-жовті.

А ще… Тільки тс-с-с! Вчителька дарує «магічні атрибути» своїм учням. Це м’яка іграшка, яка відповідає характеру дитини. Учні приносять талісман на змагання і це ще більше додає впевненості.

  • Її зарядженість на подвиги напряму залежить від ентузіазму та включеності учнів.
  • Низький больовий поріг до критики. Чутлива до зауважень та настрою дітей — часто сприймає все на власний рахунок.
  • Їй не підкорюється час. Анна відчайдушно мріє керувати ним, щоб встигати за добу вдвічі більше.

Автор ілюстрацій: Ірина Донська

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here