5 порад по вибору ігрового ноутбука від експерта

Якщо у користувача комп’ютера з’являється вільна хвилинка, з великою ймовірністю він використає цей час за грою. В офісному варіанті це досить примітивні ігри, але вдома з’являється бажання відпочити «на повну». Це означає, що комп’ютер має бути досить потужним.

Враховуючи, що сучасні ноутбуки мають характеристики, які не поступаються десктопним аналогам, вигіднішим є придбання ігрового лептопа. До того ж завдяки мобільності він дозволяє насолодитися можливістю занурення у віртуальну реальність будь-де та будь-коли.

Характеристики заліза загалом залежать від того, іграм якого жанру ви віддаєте перевагу. Тому не всі ігрові ноутбуки обов’язково мають бути дуже потужними.

Так, квести, RPG чи покрокові стратегії, які використовують старі рушії, не потребують високої продуктивності від процесора та відеопідсистеми. Інша річ — сучасні ігри з елементами віртуальної реальності та іншими опціями. Звичайний ноутбук тут буде безсилим, доведеться купувати ігрову модель із потужними характеристиками.

Отже, розказуємо, на що потрібно звертати увагу, вибираючи ігровий лептоп.

5 порад по вибору ігрового ноутбука від експерта

Вартість

Хороша геймерська модель — задоволення не з дешевих. Але ціна не має бути самоціллю, оскільки не гарантує відповідності характеристик потребам окремих ігор. Сучасні ноутбуки можуть мати широкий спектр функцій, які безпосередньо не стосуються продуктивності, але досить суттєво впливають на ціну.

Параметри відеокарти

Відеопроцесор в ігровому ноутбуці має бути дискретним. Інтегровані, навіть найбільш продуктивні, і поруч не стоять із можливостями зовнішніх відеоадаптерів. Вибираючи модель для ігор в інтернет-магазині Allo.ua в Дніпрі, звертайте увагу на опцію «Тип відеокарти» в колонці фільтрів, розташованій зліва.

Рекомендований рівень — відеочіпи GeForce GTX або Radeon з обсягом пам’яті типу DDR5 не менше ніж 2 Гб (чим більше, тим краще, 8 Гб на сьогодні буде достатньо для більшості крутих ігор).

Продуктивність процесора

Від характеристик CPU залежить продуктивність усіх підсистем лептопа, тому економити тут не варто. Рекомендуємо процесор із тактовою частотою в діапазоні 2,8–3,5 ГГц, з 4 чи 8 ядрами (Intel, починаючи з i5, або AMD, починаючи з A8).

Налаштування дисплея

З огляду на обмеженість розмірів це єдина характеристика ноутбуків, яка поступається десктопним ПК. Для мінімізації різниці вибирайте ноут з екраном 18 дюймів і роздільною здатністю не нижче ніж 1920×1080 пікселів. Тип матриці може бути як TN, так і IPS, у кожного є свої плюси та мінуси.

Обсяг ОЗУ та накопичувача

Тут теж усе просто: 8 Гб може бути недостатньо, вибирайте моделі з 16/32 Гб оперативної пам’яті типу DDR4 з можливістю апгрейда. Що стосується дискової підсистеми, то для ігрового ноутбука 500 Гб буде за сучасними стандартами недостатньо, а от 1–2 Тб — те що треба. І не важливо, HDD це чи твердотілий накопичувач.

Що стосується інших додаткових фішок, то все залежить від вашого бюджету.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *