
Голова парламентського комітету з питань освіти підкреслює, що деякі зловживання в школах пов’язані з рівнем управлінських рішень У Комітеті ВР закликали повернути конкурси на посади директорів шкіл
В Україні слід відновити обов’язкові змагання на посади очільників шкіл, оскільки вагома частка зловживань в установах освіти пов’язана з рівнем управлінських рішень директорів.
На цьому акцентував голова освітнього Комітету Верховної Ради Сергій Бабак.
Згідно з його словами, відомості Державної служби забезпечення якості освіти вказують на те, що у 77% перевірених шкіл знайдено зловживання у здійсненні очільниками обов’язків, визначених законодавством.
«Такі відомості свідчать, що важлива частина правових небезпек в освітніх установах пов’язана з рівнем управлінських рішень на рівні очільника», – зауважує Бабак.
Він зазначив, що найбільш розповсюдженими залишаються зловживання, які безпосередньо відносяться до права дитини на доступну, безпечну та якісно зорганізовану освіту, оскільки саме за цими напрямками прослідковується найгірша динаміка.
У той же час, зловживання, пов’язані з освітніми програмами, діяльністю педагогічних рад та навчальними планами, викликають стурбованість щодо організації внутрішніх механізмів гарантування якості освіти.
«Наприклад, згідно з даними інституційного аудиту, у 61 % установ виявлено зловживання стосовно наявності та змісту установчих документів, ліцензій, статутів та положень про структурні підрозділи. У більш ніж половині установ (54 %) зафіксовано зловживання стосовно атестації педагогічних працівників», – повідомив депутат.
Вирішенням цієї проблеми голова освітнього комітету вбачає у необхідності повернення проведення обов’язкових змагань для очільників установ загальної середньої освіти.
«Оскільки система потребує не тільки усунення окремих зловживань, але і збільшення відповідальності керівників, вдосконалення внутрішніх процедур та більш адресної підтримки установ освіти у найбільш небезпечних сферах. Коли у понад трьох чвертях установ фіксуються зловживання у здійсненні керівниками своїх законодавчо визначених обов’язків, питання рівня управління освітою вже не може залишатися другорядним», – акцентував Бабак.
Телеграм-каналі Освіта.ua.
