Як краще обирати мотори дронів і які існують їх різновиди

Як краще обирати мотори дронів і які існують їх різновиди
Як краще обирати мотори дронів і які існують їх різновиди

Сучасні дрони широко використовуються у різних галузях. Найчастіше вони необхідні для систематичного моніторингу за певною територією або за об’єктом, який рухається. За довготривалість використання таких пристроїв відповідають мотори дронів. Тому у процесі їх вибору треба бути досить уважним. 

Як не помилитися з вибором мотора

Обираючи вказану силову установку для безпілотного літального апарату, треба звернути увагу на габарити дрона. Чим більшими вони будуть, тим потужніший двигун прийдеться придбати. Рекомендовано обирати мотор для дрона, випущений тим самим виробником. 

Всього існує 2 види двигунів для сучасних дронів:

  • колекторні (щіткові);
  • безколекторні (безщіткові);

Колекторний мотор

Відрізняється компактними габаритами та невеликою вагою. Простий у ремонті. Має низьку потужність та слабку витривалість. Часто спостерігається перегрів такого мотора під час інтенсивної експлуатації безпілотного літального апарату. 

Безколекторний мотор

Має високий рівень ККД. Відрізняється високою швидкістю обертання, а також гарною захищеністю від зовнішнього впливу. Ціна на такий мотор значно вище, ніж вартість варіанту з щітками. Досить складно провести ремонт безколекторного двигуна. 

Важливий момент 

Також не слід забувати й про пропелери для дронів. Вони весь час працюють у тандемі з двигунами та є незамінними елементами літального апарату. 

Сучасні професійні БПЛА оснащуються безколекторним мотором. А ось у дронах для новачків встановлені невеликі щіткові двигуни.

Щоб обрати пропелер дрона, слід звернути увагу на наступні його характеристики:

  • матеріал виготовлення;
  • діаметр;
  • крок;
  • вагу.

Через те, що пропелер повинен бути легким, краще обирати варіанти, виготовлені з міцного пластику. Є ще варіанти з карбону, але вони мають більшу вагу. Ціна на такі деталі також висока. 

Діаметр та крок пропелера можуть позначатися так: 10х4,5. Перша цифра це величина діаметра в дюймах, а друга — величина кроку (рівень його вигибу). Чим більшими будуть такі параметри, тим потужнішим вийде дрон, він може піднімати велику вагу. 

Важливість заміни елементів БПЛА

Під час невдалих приземлень, а також при зіткненні зі сторонніми елементами, мотор та пропелер безпілотного літального апарату часто знаходяться у поганому технічному стані. Проводити ремонт таких компонентів дрону у більшості випадків не має сенсу. Тому варто турбуватися про наявність запасних деталей. 

Ремонт дрона варто довірити професіоналам. 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *