Як стати корисним у кібервійні та вступити в IT-армію — поради для спеціалістів та звичайних користувачів інтернету

З повномасштабним воєнним вторгненням окупантів на територію України почалася інформаційна війна, націлена на підрив морального духу ворога і протидію дезінформації російської пропаганди. За цей час інформаційним військом було реалізовано безліч операцій: як медійних так і маловідомих. Взяти лише трансляції через зламані українськими хакерами камери відеоспостереження на території ворога «Ой, у лузі червона калина», звернення Зеленського до росіян та інші інформаційні бомби.

Як залучитись до ІТ-армії професіоналу-айтівцю? Як бути корисним на інфо фронті, не маючи особливих навичок в ІТ-сфері? Хостинг-провайдер Cityhost.ua пропонує у цій статті докладніше вивчити тему та дізнатися, як допомогти в кібервійні.

Як стати корисним у кібервійні та вступити в IT-армію — поради для спеціалістів та звичайних користувачів інтернету

Російсько-українська війна у кіберпросторі

Російська агресія проти України точиться вже десятий рік, і від 2014 року активні дії відбуваються не лише на фронті, але й в Інтернеті. З того часу росіяни активізувались в інфополі: робили хакерські атаки, поширювали віруси, брехливу інформацію про українців тощо. Хакери завжди були частиною російської армії, тому й нам потрібно побудувати надійний захист в інформаційному полі, і по можливості – атакувати їхні болючі місця. Але для цього кібервійна потребує потужних віртуальних і виділених серверів, багато вільних рук. У цій справі кожна людина може себе знайти, незалежно від навичок і здібностей.

Стати частиною кібервійська або допомагати IT-армії можна по-різному:

  1. Надавати власний ПК, VPS або VDS сервер для проведення DDoS-атак.
  2. Ситуативно розв’язувати задачі, які не потребують якихось специфічних знань (поскаржитись на ворожі Телеграм-канали, розшарити певну інформацію в мережі, волонтерська допомога тощо).
  3. Долучитись до кібервійська як спеціаліст (веброзробник, програміст, копірайтер, дизайнер, маркетолог).

Як допомогти кіберфронту без знань в IT-галузі

Найпростіше, чим можна допомогти в інфовійні — встановити на ПК, виділений чи віртуальний сервер спеціальне програмне забезпечення, яке буде спрямовувати частину ресурсів на DDoS-атаки, щоб хакери обвалювали російські сервіси. Закачати програму можна на сайті Міністерства цифрової трансформації.

Охочі допомогти IT-армії можуть шукати ворожі сторінки в соцмережах і телеграм-каналах, щоб завалити їх скаргами, розкручувати певні тезиси та інфоприводи, розвінчувати міфи, спростовувати фейки рос пропаганди. Відразу попереджаємо — щоб серфити «ватні» пабліки, потрібна психологічна витримка, тому що вони огидні.

Куди звертатись? Долучитись до кібервійська можна через координаційні чати різних проєктів, наприклад, STOP RUSSIA MRIYA, «Народний месник» тощо.

IT-армія — варіанти вступу в кібервійсько для айтівців

Для ІТ-спеціалістів є декілька варіантів:

  • вступити до великої волонтерської групи;
  • долучитися до miltech-компанії, яка створена для військових стартапів;
  • підписати контракт зі Збройними Силами України в підрозділ, який спеціалізується на кіберборотьбі (потрібні як веб-майстри, хакери, тестувальники, так і нетехнічні спеціальності).

IT ARMY налічує сотні волонтерів ІТ-спеціалістів. Вони виконують різнопланові задачі, які спрямовані як на психологічний тиск, так і на прямі збитки окупантів. Так, хакерам із айті-війська вдавалося зламувати сайт ПВК «Вагнер», системи спостереження для відслідковування ворожих цілей для удару нашої артилерії та БПЛА, зливати файли з російського центробанку тощо.

Як стати корисним у кібервійні та вступити в IT-армію — поради для спеціалістів та звичайних користувачів інтернету

Повна зайнятість в miltech-проєктах

Повномасштабна війна призвела до збільшення в Україні невеликих «гаражних» і дуже потужних miltech-компаній, які розробляють:

  • додатки для військових і цивільних;
  • безпілотні літальні апарати;
  • навчальні застосунки;
  • додатки для зв’язку;
  • обчислювальні системи тощо.

Для роботи в деяких miltech-проєктах потрібне офіцерське звання і контракт зі збройними силами.

Кібервійська: контракт із ЗСУ або мобілізація

В Українській армії також є посади, пов’язані з ІТ-сферою: тестувальники, інженери, аналітики, спеціалісти з ШІ, розробники. Актуальні вакансії для айтішників у ЗСУ публікують популярні ТГ канали, групи і сайти. Для пошуку спеціалістів задіюються навіть рекрутингові агенції, як і в цивільному житті. Подивитись вакансії можна на ресурсі DOU.

Закрити вакансії в miltech-проєктах і технологічні посади в ЗСУ сьогодні активно допомагає LobbyX  — рекрутингова агенція та платформа з пошуку роботи. Там можна підібрати не військову вакансію та знайти спеціалістів для військових IT-посад. Звернувшись сюди, можна уникнути лотереї від територіального центру комплектування та соціальної підтримки і дійсно зайняти вакансію, де якнайкраще стануть в нагоді ваші знання і навички.

Долучайтесь і ви до інформаційної боротьби для скорішого наближення такої бажаної перемоги.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *