6 «незручних» міфів про початок шкільного року у 2020 році

Українським батькам досі не сказали чіткої відповіді на питання, чи підуть їхні діти до шкіл 1 вересня. Це формує міфи, з якими важко боротись навіть після появи правдивої інформації. Тим часом неправдива шириться через Viber-групи та спалахує «сенсаційними» постами-жахалками у соцмережах. «Освіторія» розбиває чутки та розповідає, як насправді навчатимуться наші діти з осені 2020 року.

Міф 1

Учні не підуть до шкіл 1 вересня: буде тільки дистанційне навчання

Скоріше ні, ніж так: все залежатиме від епідеміологічної ситуації. Україну освітянську поділять на 4 зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону. Навчати дітей у школах заборонять лише в червоній зоні — там навчання проводитиметься виключно в дистанційному режимі.

Для середнього рівня захворюваності (жовта та помаранчева зона) обиратимуть змішану форму навчання: і дистанційно, і в закладах освіти з жорсткими заходами безпеки. У зелених зонах діти зможуть відвідувати заняття в звичайному режимі.

Міф 2

Якщо вчителі навчатимуть у школах, їм щотижня робитимуть тест на COVID

Ні, це не так. Навіть якщо школи з осені запровадять змішану форму навчання, тестувати педагогів на коронавірусну інфекцію не будуть. Натомість треба буде дотримуватись спеціальних заходів безпеки. Ось найголовніші:

 • Температурний скринінг
 • Дотримання дистанції 1,5 метра в приміщеннях школи та використання масок під час пересування закладом.
 • Якщо дозволятиме погода, частину уроків проводитимуть на свіжому повітрі
 • Педагогічні ради проводитимуть виключно дистанційно
 • Шкільних заходів та екскурсій для дітей не буде
 • Дітям із групи ризику за станом здоров’я рекомендують навчатися дистанційно

Міф 3

Вчителі працюватимуть у кілька змін понаднормово

Ні, понаднормової праці від педагогів не вимагатимуть. «Ноги» цього міфу ростуть із заяви Сергія Шкарлета про те, що у МОН підготували три варіанти початку навчального року: дистанційне навчання, змішана форма або навчання у кілька змін. Відразу почали ширитися повідомлення у вчительських Viber-групах — мовляв, раз навчання в кілька змін, то і працюватимемо теж по кілька змін поспіль — «можливо, навіть у три».

Якщо навчання по змінах і запровадять, то це буде лише дві зміни: про це говорив очільник МОЗ Максим Степанов. Графік роботи вчителів та медичного персоналу сформує адміністрація кожної окремої школи.

Міф 4

Температурний скринінг учням проводитимуть тільки при вході до школи

Ні, все складніше. Ось алгоритм температурного скринінгу школярів, які навчатимуться в школах:

 • Для кожного класу створюється онлайн-документ. Доступ до нього матимуть батьки учнів конкретного класу, класний керівник та шкільна адміністрація.
 • Щоранку класний керівник збирає від батьків дані про температуру дитини. Дані батьки вносять онлайн (це найзручніше) чи в спеціальному роздрукованому документі.
 • При вході до класу кожен учень пройде температурний скринінг, який робитиме класний керівник. Дані будуть вписані в обліковий журнал поряд із записами батьків. І так відбуватиметься щодня.
 • Ця процедура температурного скринінгу описана в Регламенті роботи закладів освіти після відновлення освітнього процесу.

  Міф 5

  Національна освітня онлайн-платформа запрацює восени

  Хоча запуск Єдиної електронної освітньої платформи з початку осені-2020 анонсувала ще попередниця в.о. Сергія Шкарлета — Любомира Мандзій в інтерв’ю з «Освіторією», над її створенням і досі працюють.

  «Якби це було просто, ми б її вже запустили. Але платформа складна, на неї потрібен час» — розповів днями в бесіді з ТСН Володимир Божинський, керівник експертної групи Директорату шкільної освіти.

  Міф 6

  Українські школи скоро отримають доступ до інтернету 3G

  На жаль, це не так. Покращувати ситуацію з доступом до якісного інтернету влада взялася в Закарпатській та Івано-Франківській областях. Зараз цей процес триває, а інші регіони чекають своє черги. Президент Володимир Зеленський підтвердив в одному з нещодавніх інтерв’ю: «Країна поки не готова до прогресивного навчання на відстані, адже не всюди є якісне 3G- та 4G-покриття. Школа онлайн у нас проводилася по телевізору — і це була виключно наша ідея, пов’язана саме з тим, що гарного Інтернету в усіх куточках України немає».

  Источник: www.osvitoria.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *