9 яскравих українських шкіл з дизайном у стилі НУШ

Ми підібрали реальні приклади з різних шкіл України, які демонструють, як оформити класи за стандартами Нової української школи, щоб освітній простір не тільки виглядав сучасно, а й був комфортним для школярів і мотивував їх.

Ділимо класи на навчальні зони

Добре, якщо класи будуть поділені на навчальні зони, як рекомендує МОН. Виділіть місця для куточка навчально-пізнавальної діяльності, змінних тематичних осередків. Потрібні будуть зони для проведення дослідів та ігор, відпочинку та художньо-творчої діяльності. Варто подбати й про міні-бібліотеку та осередок вчителя.

Happy Nest

(Київська область)

Стіни, що говорять

Методика «Стіни, що говорять» — важлива частина освітнього дизайну. Найцікавіше, що цей промовистий та барвистий освітній простір діти конструюють самі. Наприклад, занотовують результати командної роботи на великих плакатах — картах візуалізації, а вчителі вивішують їх на стіни. Наліпки, картки, ватмани — усе це має бути в навчальних класах.

Використовувати можна не тільки стіни, а й підвішувати створені школярами візуальні матеріали, наче щойно випрані речі, на тонких мотузочках посеред класу. Навіть стеля — це додаткова площа для сприйняття матеріалу.

Український аграрний ліцей

(Черкаська область)

Happу Nest

«Веселі» коридори

Сумним сірим коридорам та стінам у школах вже не місце. Освітній простір має надихати і бути яскравим. Можна зробити акцент на настінних графічних історіях, які тішитимуть око та розвиватимуть дитячу фантазію.

Чудово, якщо на перервах діти зможуть розім’ятися, граючи в улюблену гру «Класики», не виходячи зі школи. Вдало пофарбовані колони в шкільних коридорах теж стануть чудовим дизайнерським рішенням.

Путрівський навчально-виховний комплекс

(Київська область)

Київська загальноосвітня школа № 5

Наварійська загальноосвітня школа-гімназія

(Львівська область)

Комфортна зона відпочинку

Зробити зручний килимок для ранкового кола, з якого починатимуться заняття в перших класах, можна, склавши докупи різнокольорові фітнес-килимки. Оптимальний розмір килимка — 2 на 3 метри, якщо учнів у класі — до 15, або 3 на 4 метри, якщо дітей у класі — понад 15.

Килимок для ранкового кола може стати й центром зони відпочинку, якщо доповнити простір м’якими подушками.

Для зони відпочинку в коридорі можна використати м’які пуфи різних форм.

Озерська загальноосвітня школа

(Рівненська область)

Мобільні меблі

Класні меблі мають бути ергономічними, міцними та безпечними. Важливі форма, розмір і вага. Найкраще, якщо парти та стільці будуть модульними, щоб школяр міг самостійно їх переставляти. Це важливо, коли треба оперативно організувати групову роботу.

КМДШ

Відкриті шафи

Будь-якої миті школярі можуть взяти у відділеннях шаф методичні матеріали, книги та предмети, які використовуватимуть під час уроків. Назад діти їх теж мають ставити без нагадувань. Тому матеріали слід розташовувати так, щоб учні мали до них легкий доступ.

Ліко-школа

«Куточок настрою» та «Мистецький центр»

Протягом дня діти можуть ділитися тим, як змінюється їхній настрій. Знадобляться спеціальні стікери або картки з різними смайлами, які дитина виставлятиме навпроти свого імені чи фото в «Куточку настрою». Це навчить школярів самоаналізу та допоможе краще розбиратися в емоціях — своїх і чужих. «Мистецький центр» стане осередком дитячої творчості та втілення ідей. Розфасуйте матеріали в коробки та виділіть місце для майбутніх виставок.

Полтавська загальноосвітня школа № 38

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *