Ахілесові п’яти української освіти в 2021 році: Що треба лагодити терміново?

Українська освіта протистояла викликам і в допандемічні часи, але наразі ці хронічні проблеми в стадії загострення. Та й ми самі адаптуємось і пристосовуємось в нових життєвих реаліях, не помічаючи критичності деяких питань. Розповідаємо про 5 проблемних зон освіти, без вирішення яких ми забуксуємо та не зможемо ефективно навчати і навчатись у найближчі роки. Мова про вчительське вигорання на карантині, побори в школах, неякісні шкільні підручники, намагання всадовити за парту п’ятирічок і реформу українських інтернатів. 

Як запобігти пандемії вигорання вчителів на карантині

Коли Освіторія проводила опитування серед вчителів на тему вигорання, ми навіть уявити не могли, який процент українських педагогів відчуває психоемоційне виснаження. Аж 94,3% наших освітян відчувають наслідки вигорання. Це схоже на іншу епідемію: хоч і невидиму, але дуже небезпечну. Є способи, які допоможуть вчителям не піддаватись тривозі та стресу та розподіляти життєву енергію так, щоб баланс життя-робота не постраждав. Ділимось цінними інсайтами. 

Читати далі

Як зупинити раз і назавжди побори в державних школах: пояснення юриста

Розбираємо 6 реальних ситуацій із життя, коли батьків просять здавати кошти у школах, — від прохання зробити благодійний внесок у фонд до булінгу за нездачу грошей на свято. Усі історії про побори розглядає та коментує досвічена юристка Новопечерської школи Євгенія Кузнєцова. За якими нормами закону керуватись, щоб ваша відмова здавати гроші була підкріплена безапеляційними аргументами? Відповіді тут:

Читати далі

Дитячий психолог: «П’ятирічкам не місце за партою»

В Україні розглядають можливість приймати дітей до школи з 5 років. Вже кілька місяців точаться палкі дискусії про те, чи здатна 5-річна дитина на належному рівні сприймати навчальну інформацію та запам’ятовувати сказане вчителем. Педіатри застерігають, що цьому віці дитина навіть фізично не готова до тривалого сидіння за партою. Психологи додають, що взаємодіяти з багатьма дорослими та однолітками в 5 років школяр теж не зможе без стресу. Розповідаємо про всі ризики раннього залучення п’ятирічок до школи.  

Читати далі

Шкільний підручник за ціною бургера: Хто і як творить освітню літературу 

В українських шкільних підручниках часто знаходять помилки та неприпустимі ляпи: пропонують лікувати рак харчовою содою, публікують меми з актором Киану Ривзом замість історичної ілюстрації, зображують птахів із некоректною назвою та багато інших нісенітниць. Але на якому етапі створення підручника щось іде не так і хто за це відповідальний? Комплексний розбір проблеми від видавців, вчителів і освітніх аналітиків. 

Читати далі

Бідність — не головне: як діти потрапляють до інтернатів

У 2020 році розпочався другий етап реформи системи інтернатів. Що вдається і що буксує? Чому частина батьків побоюється змін? Згідно нових правил, діти, про яких не піклуються батьки, зростатимуть у прийомних родинах. А ті, кого тати й мами тимчасово віддали до інтернатів, повернуться додому. Такі сім’ї отримають допомогу, щоб дітям було комфортно. Якщо все піде за планом, така система має вкорінитись в Україні за сім років.  Актуальна і дуже потрібна стаття про реформу інтернатів: 

Читати далі

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *