Бізнес-інкубатор Ukrainian Future: можливості для учнів та вчителів

24 вересня Мала академія наук презентувала новий простір одного зі своїх проєктів — бізнес-інкубатор «Ukrainian Future». Тут талановиті дослідники та інноватори навчатимуться перетворювати ідеї на бізнес-проєкти, запускати та розвивати стартапи. Що таке бізнес-інкубатор та що він пропонує школярам, студентам та освітянам? Про 7 можливостей цього інноваційного простору розповідає Віталій Лісовий, керівник «Ukrainian Future».

Зробити перший крок у підприємницькій кар’єрі

Бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» — це гарна можливість краще зрозуміти себе, розкрити свої таланти та розвинути практичні навички. І наше головне завдання — дати можливість учасникам відчути сучасні тренди у сфері інновацій, прокачати свою ідею, презентувати її ринку та потенційним клієнтам і навіть створити власний бізнес.

Наші програми знайомлять школярів із підприємництвом і стартап-середовищем: тут можна відтестувати ідею, зрозуміти, наскільки вона життєздатна та чи людині взагалі цікаво бути в цьому середовищі й розвивати проєкт. Для цього ми даємо теоретичні знання про екосередовище бізнесу, основи проєктного управління та фінансування, розвиток бренду компанії та особистого бренду, а також говоримо про правові аспекти стартапу, як-от захист інтелектуальної власності чи вибір моделі для ведення бізнесу за кордоном.

Також у форматі тренінгів і під час розв’язання справжніх кейсів учасники прокачують лідерські навички та роботу в команді, розвивають креативне мислення та дизайн-мислення, створюють прототипи і навчаються переконувати, зацікавлювати своїм проєктом і розповідати про його переваги.

Програми бізнес-інкубатора є водночас і профорієнтаційними, адже наші експерти допомагають дітям зрозуміти свої сильні сторони, визначитися з напрямком майбутньої професії та ще у школі оцінити свій підприємницький хист.

Перетворити ідею на бізнес-проєкт

Під час навчання на програмах бізнес-інкубатора «UF» учасники проходять увесь цикл — від зародження ідеї до її повноцінного втілення в життя. На вході в критеріях відбору ми прописуємо наявність проєкту. Однак, наприклад, у програмі UF Startup School Beginner це не є жорсткою умовою. Тобто якщо дитина не має ідеї, але хоче потрапити до бізнес-інкубатора, вона може заповнити заявку, написати нам і розповісти про свої прагнення.

Ми ж охоче скеруємо всіх, хто ще не визначився, та допоможемо їм виявити той напрям, у якому вони могли б працювати. Як варіант, можемо посприяти доєднанню людини до вже сформованої команди, адже в нас є низка проєктів, що вже мають ідею та прототип, і перебувають у пошуках додаткових талантів.Ми ведемо наших учасників протягом тривалого періоду: допомагаємо знайти цінність ідеї, правильно вибудувати бізнес-модель, визначити цільову аудиторію та канали продажу, зрозуміти та спрогнозувати потенційні витрати та доходи на певний період.

Стартапи наших вихованців справді мають цінність для кінцевого клієнта. Учні створюють програмне забезпечення, пристрої чи гаджети, які розв’язують проблеми споживача та закривають певні потреби. Наприклад, цьогоріч наприкінці програми UF Startup School Beginner наші учні презентували 9 креативних стартап-ідей, серед яких був візок, що допомагає робити покупки в супермаркеті, платформа для організації вигулу собак, роботизований комплекс для догляду за тваринами та навіть смартпасіка.

Після програми UF Startup Intensive народилися такі ідеї, як пристрій для отримання альтернативної енергії від коливання гілок, портативний аналізатор стану здоров’я, мобільний застосунок для вивчення фізики та програмне забезпечення для визначення емоційного забарвлення тексту.

Деякі ідеї вже допомагають нашим вихованцям заробляти гроші. Наприклад, наш 18-річний випускник Назар Поночевний створив Harmix — сервіс, який допомагає автоматично підібрати музику до вашого відео. А починалось усе з наукової роботи в МАН — спочатку в Назара була сама лише ідея, а ми допомогли йому подивитися на неї як на бізнес-проєкт. Тепер же хлопець залучив до проєкту понад 60 тисяч доларів інвестицій!

Знайти інвесторів для свого стартапу

Ми дуже пишаємося тим, що бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» є партнером і співорганізатором Startup World Cup — одного з найбільших стартап-конкурсів у світі: участь у ньому беруть понад 20 тисяч людей і понад 2,5 тисячі інвесторів.

Торік ми офіційно вперше провели змагання на регіональному рівні. Переможцем став стартап Kray Technologies — безпілотний розпилювач, який доставляє добрива та пестициди на фермерські поля. Його засновник Дмитро Сурду летітиме на великий фінал у Сан-Франциско, де представлятиме Україну і змагатиметься за головний приз — 1 млн доларів.

Винагорода велика і класна, однак я вважаю, що для всіх учасників Startup World Cup це можливість потрапити у середовище інвесторів, компаній і стартапів. І ця можливість не менш цінна, ніж головний приз. Навіть якщо ви не перемогли, є ймовірність, що завдяки участі в конкурсі ви познайомитесь із вашим майбутнім інвестором, який зацікавиться ідеєю.

Створити чи доопрацювати прототип винаходу

Якщо ви маєте ідею, але не розумієте, як створити її технічну модель, бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» допоможе і в цьому.

Нещодавно ми підписали контракт із найбільшою у світі бібліотекою матеріалів, тож тепер маємо доступ до найновішої бази з 10 тисяч матеріалів. Це справжня знахідка для інженерів, дизайнерів, архітекторів і винахідників — нею користуються такі світові гіганти-виробники, як «Google» та «Tesla».

А ще ця бібліотека — єдина у світі, що пропонує матеріали Cradle to Cradle, тобто екологічно чисті, отримані внаслідок вторинної переробки та безпечні для довкілля. Тут знайдете вуглецеві матеріали, метали, полімери, тканини, скло та кераміку.

Окрім цього, у бізнес-інкубаторі «UF» є спеціаліст із матеріалознавства, який допоможе підібрати для вашого прототипу потрібний матеріал. Є в нас і лабораторія прототипування — місце із фізичною бібліотекою, де під час навчання ви можете розробити або доробити прототип чи модель винаходу.

Узяти участь у міжнародних змаганнях

Учасники наших програм отримують знання та можливості для розвитку, а тоді проходять crash-тест, тобто випробування на міцність. Опісля ж вони мають можливість на конкурсній основі представити свою ідею на регіональних та міжнародних конференціях і пітчингах.

Цьогоріч команда авторів найкращого кейса UF MatchUp Days 2021, поїде на одну з найбільших спін-конференцій у світі до Фінляндії, де збираються найкращі інвестори та стартапи.

Що важливо: ми покриваємо більшість витрат, пов’язаних із участю, запрошуємо наших учасників на стажування, їздимо з командами до різних країн. Наприклад, кілька років тому брали участь у The 3rd Belt & Road Teenager Maker Camp and Teacher Workshop, що проходить у Китаї. Тоді ми презентували інкубатор на форумі Belt & Road для делегатів із 33 країн світу та вибороли під час змагання 5 нагород за найкращі розробки!

Навчитися менторству

Якщо ж казати про освітян, то бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» пропонує можливості і для них. Час від часу ми проводимо спеціальну програму з підвищення кваліфікації — UF Startup Support Education Program. Під час навчання науковці та педагоги, куратори та ментори молодіжних стартапів проходять тренінги, розбирають практичні кейси, знаходять нові інструменти для підтримки та розкриття талантів.

Вчителі розкривають власні особистісні якості та професійні компетенції, стають менторами та коучами, фаховими наставниками, що координують проєкти молоді, розкривають таланти поруч та розбудовують українську екосистему підтримки інноваційних ідей молоді. І це дуже важливо!

А ще після завершення програми учасники отримують сертифікати про підвищення фахової кваліфікації та можуть доєднатися до мережі координаторів інноваційних проєктів бізнес-інкубатора «Ukrainian Future».

Перейняти досвід міжнародних колег

У цьому нашим освітянам допомагають міжнародні експерти з різних країн. Наприклад, експерт із Чехії Ян Нетолічка — директор гімназії ім. Віхтерле в м. Острава. Експерт з Італії — Мауро Гранді — науковець, науковий керівник проєктів у галузі біотехнологій, працює зі школярами та студентами, успішно запускав стартапи. Наша експертка з Польщі Йоанна Рудавська — менеджерка проєктів Келецького технологічного парку та експертка Польської асоціації центрів бізнесу та інновацій.

Додатково ми організовуємо стажування в Естонії та Фінляндії. Ці можливості допомагають нашим освітнім менеджерам побачити, як працює закордонна система розвитку та підтримки стартапів і підприємництва на рівні школи та університету. Це надважливо, адже ми переймаємо досвід іноземних колег, інтегруємося в міжнародне стартап- і бізнес-середовище та будуємо власну модель, враховуючи кращі практики.

Усі найгарячіші анонси чекають на вчителів та учнів на фейсбук-сторінці «Ukrainian Future»

ТАКОЖ ЦІКАВО:

STEM, STEAM та цифрові лабораторії: модні слова чи необхідність?

Цифрова трансформація школи та роль інструменту SELFIE в ній

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *