Що таке STEM: модне слово чи необхідність?

Що таке STEM? Акронім STEM вживають для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент та інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін (Art). Чи це просто модне слово чи необхідність для сучасної школи?

Технології стали важливим інструментом навчання у школах та ВНЗ, і важливо максимально використовувати цифрові інновації у кожному класі. Вчителі відіграють вирішальну роль у формуванні змісту уроку, і вони потребують підтримки та навчання на робочому місці, щоб передати своїм учням досвід навчання на основі технологій.

У всьому світі спостерігається дефіцит фахівців із технічних напрямків, попит на них росте значно швидше, ніж на інші спеціальності. У відповідь на виклики часу такий тип освіти виходить на перший план.

Команда B2B Solutions на прикладі лабораторій PASCO розповідає, яке значення цифрові лабораторії мають для нового покоління, та як вчителю створити неймовірно захопливі уроки, щоб зацікавити учнів.

З 1964 року PASCO розпочала свою діяльність як проєкт ярмарку науки. З моменту впровадження їхнього першого продукту — апарату Millikan Oil Drop, PASCO переросла у науково-освітню компанію, яка повністю віддана навчанню студентів.

Сьогодні PASCO є світовим лідером у розробці технологічних рішень для практичної науки, і представлений у понад 100 країнах світу.

Лабораторні роботи для PASCO допомагають створювати вчителі. І їхня ідея у тому, що технологія має бути простою, дозволяючи учням зосередитися на науці, а не на самій технології.

Найкращі цифрові лабораторії та моделювання є гнучкими, дозволяючи «грати навколо космосу».

Давайте ближче познайомимося з цими новими технологіями.

Хімія у повсякденному житті.

Чи знаєте ви, що Аспірин токсичний за великої концентрації? Саме тому, виробники таблеток аспірину повинні гарантувати, що їхній продукт містить від 90 % до 110 % кількості активних інгредієнтів, зазначених на етикетці. А Ваш виробник аспірину «склав цей іспит»?

Подивитися відео експеримент українською мовою можна на YouTube каналі B2B Solutions.

Фізика для 9 класу

Як людське око сприймає зображення? Що таке короткозорість? Що таке далекозорість? Як працюють окуляри?

Авжеж можна знайти всі відповіді у підручнику, але….

Набагато цікавіше про це дізнатися на моделі людського ока PASCO.

Цей набір містить інструменти для:

  • формування зображень на сітківці ока;
  • вимірювання розміру та орієнтації освітленого об’єкта;
  • вивчення оптики нормального зору та корекцій зору, використовуючи пластикові лінзи, що входять до комплекту, для створення зображень для нормального зору, далекозорості, короткозорості та астигматизму;
  • спостерігання за зміною яскравості та чіткості зображення при зменшенні розміру зіниці;

Герметичний резервуар утримує воду для імітації склоподібної вологи.

Цей дослід також можна переглянути на YouTube каналі B2B Solutions.

І це тільки один приклад із фізики! За допомогою лабораторій PASCO можна дати змогу учням бачити збір та аналіз даних у реальному часі на власних пристроях. А в середині фізичної лабораторії знаходяться бездротові датчики, що використовуються для виконання кінематичних, динамічних, ланцюгових лабораторних робіт.

Екологічна лабораторія полегшує навчання, завдяки використанню сенсорних технологій у класі природознавства або вдома. Розроблена для зручності лабораторна станція містить понад 20 лабораторій на основі сенсорів, які охоплюють цілий ряд екологічних передових тем, а також все необхідне обладнання для практичного проведення лабораторій з можливістю збору та аналізу даних.

Для вивчення біології PASCO мають бездротові датчики, які полегшують практичне залучення учнів та допомагають їм розвивати навички аналізу даних, наданих лабораторіями. Датчики необхідно приєднувати до гаджетів учнів, комп’ютерів чи інтерактивних панелей. Використовуючи програмне забезпечення SPARKvue, датчики та лабораторні експерименти PASCO, учні можуть глибоко досліджувати такі теми, як фотосинтез, клітинне дихання, ферментні реакції, фізіологію людини, спектрометрію тощо.

PASCO створили величезну відео бібліотеку експериментів, щоб вчителі та учні могли з легкістю відтворити експерименти занурюючись у процес, і відчути себе справжніми вченими!

Внесіть обчислювальне мислення у свій STEM клас

Що потрібно викладачам, щоб навчити учнів кодування?

Для прикладу, візьмемо один із найпопулярніших продуктів PASCO — бездротовий цифровий модуль для програмування //code.Node. Це програмований пристрій, що реагує на команди користувача і характеристики навколишнього середовища. Він оснащений датчиками та індикаторами, якими можна керувати за допомогою коду, створеного в редакторі Blockly. П’ять датчиків і три вихідних сигнали дозволяють учням програмувати, як пристрій збирає дані та реагує на них. За допомогою технології Bluetooth 4.0 датчик підключається безпосередньо до будь-якого смартфону, планшету або ПК, — а збір, відображення та аналіз даних здійснюється в ПО PASCO SPARKvue або Capstone.

Один із цікавих дослідів включає візок PASCO, який був спеціально розроблений для спільної роботи з модулем для програмування PASCO //code.Node.

За допомогою візка та модуля можна проводити експерименти на тему «Рух», спостерігати, як змінюється напрямок швидкості та прискорення на графіку в залежності від напрямку руху, а також кута нахилу.

Перегляньте, як працює комплект.

View this post on Instagram

A post shared by Інтерактивні панелі.Дисплеї.3D (@b2bsolutions.com.ua)

Отже, комплекс PASCO — це навчальні рішення, які об’єднують набори обладнання, додаткові навчальні матеріали для учнів від початкових класів до студентів, та вчителів. Комплексні готові рішення, які легко масштабуються та інтегруються в освітню програму. Адаптовані для персональної та групової роботи в класі, а повна диджиталізація дослідів дає можливість співпрацювати на відстані в реальному часі чи навіть у польових експериментах.

У сучасному диджитал-світі вже замало теорії та малюнків у книгах. Новому поколінню дітей потрібно більше практики та технологічної складової, тому цифрові лабораторії — це необхідність для освітніх закладів.

Дуже багато цікавої інформації, лайфхаків та нових експериментів можна знайти на Facebook та Instagram сторінках B2B Solutions.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *