День Незалежності України: 5 освітніх проєктів про Україну

Як виховати національну свідомість? Найкраще — через розуміння цінності власної країни для самих себе. А як сформувати цю цінність у дітях? Через проєкти, що показують українську самобутність та красу. Зібрали для ваших цікавих уроків 5 освітніх проєктів про Україну. Тут і інтерактивні карти, і мультфільми, і захопливі відео. Відкриваймо Україну для самих себе!

Книга-мандрівка

Як розповісти про видатних українців так, щоб діти відчули: це не просто історичні постаті минулого, а реальні люди. Як пояснити значення традиційних українських свят чи символіки без шароварщини? Як подати матеріал просто і водночас неймовірно цікаво і змістовно?

Допоможе проєкт «Книга-мандрівка. Україна»! Його створили у креативному агентстві Green Penguin Media у 2018 році.

Спочатку видали яскраву змістовну книгу «Книга-мандрівка. Україна», де зібрали понад 1200 несподіваних фактів про Україну. Згодом за її мотивами створили перший в Україні мультсеріал, кожна серія якого заснована на реальних фактах та подіях з життя видатних українців.

Мультсеріал складається з 5 сезонів. Це понад 80 коротких яскравих мультфільмів, кожен із яких присвячений видатним українцям, історичним подіям, науковій та культурній спадщині українців. Завдяки сучасній графіці та формату сторітелінгу, мультсеріал однаково подобається і дітям, і дорослим.

У 2020 році за мотивами книги «Книга-мандрівка. Україна» створили безкоштовний мобільний додаток. З його допомогою можна дізнаватися цікаві факти про визначні природні та історичні пам’ятки України, зіграти в пізнавальну гру в форматі флешкарток, а також додати світлини власних мандрівок.

Завантажити 
з App storeЗавантажити з Google Play

Україна Incognita

Де знайти цікаві краєзнавчі та історичні матеріали про Україну? Чи багато українських музеїв можна відвідати онлайн? Сайт «Україна Incognita» стане справжньою знахідкою для вчителів та усіх, хто цікавиться краєзнавством та історією України.

Цей проєкт створили у 2011 році за ініціативи всеукраїнської онлайн-газети «День».

Що корисного є на ресурсі Україна Incognita:

  • Інтерактивна карта з позначеннями історичних пам’яток: при наведенні на будь-яку мітку відкривається детальна інформація про кожен об’єкт. За бажанням можна доповнювати карту з власного Google-акаунту.
  • 27 кращих онлайн-музеїв України, їхніми залами можна здійснити віртуальну екскурсію. Про кожен із них є детальна інформація, а також подано фрагмент інтерактивної карти, де позначено фізичне розташування музею.
  • Розділ «Інфографіка» містить змістовні ілюстрації про артефакти, традиції, постаті та унікальні місця України.
  • Інтелектуальний календар нагадує всесвітньо важливі події та знакові дати з історії України.
  • Розділи «Історія і я» та «Сімейний альбом України» включають цікаві статті про життя видатних відомих і пересічних українців, а також їхні світлини.
  • Розділ «Топ книг» містить електронні версії цікавих книг про події в Україні різних часів. Переважна більшість із них свого часу була видана за кордоном.

Авторський проєкт «Що подивитись — Україна»

Куди поїхати на вихідні? Що цікавого можна побачити в Україні? Більше дізнатися про унікальні місця нашої країни допоможе інтерактивна карта, створена на волонтерських засадах львівським мандрівником Володимиром Омелюхом у 2020 році.

Наразі на карті позначено 2 тис. 29 об’єктів — пам’ятки архітектури, цікаві природні об’єкти, релігійні споруди та інше. Автор обіцяє з часом доповнити інформацію щодо цікавинок тимчасово окупованих територій України.

Карта — інтерактивна, вона масштабується, а кожна мітка будь-якого окремого об’єкта є точною. Після натискання на мітку, відкривається вікно з реальним фото об’єкта, його назвою та коротким описом.

Відмінна особливість — усі об’єкти класифіковані не за типом, а за рівнем їхньої цікавості на думку автора.

Карта стане у пригоді усім, хто цікавиться мандрівками Україною. З її допомогою можна збагнути, скільки унікальних об’єктів є у нашій країні.

«Спадок»

Як одягалися наші пращури? Чи усюди були однакові вишиванки? Які прикраси носили жінки минулих століть? На ці та багато інших запитань щодо національних звичаїв, культури та особливостей регіонального вбрання можна знайти відповіді, переглянувши відеоролики «Спадок».

Це цикл коротких відео, присвячених етнічному жіночому бранню ХІХ-ХХ століття. Кожне відтворює образ жінки, характерний для певного етнічного регіону України.

Проєкт створила компанії FILM.UA Group у 2016 році. Наразі у вільному доступі можна переглянути 30 відеороликів.

UKRAЇNER

Як виглядають найкрасивіші місця України з висоти пташиного польоту? Яка вона Україна у великих містах та в маленьких селах, на Сході та на Закарпатті? Що відрізняє, а що поєднує українців з різних куточків країни?

Волонтерський медіапроєкт UKRAЇNER відкриває справжню автентичну Україну у всій своїй багатогранності — десятки різнотипних тем, понад 150 історій, повнометражні фільми, книги, тематичні відеоролики про різноманітність 16 історико-культурних регіонів України. Це історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та бізнес в Україні.

UKRAЇNER створили за ініціативи журналіста і письменника Богдана Логвиненка у 2016 році. Наразі над проєктом працює понад 200 волонтерів з різних куточків України.

Від початку діяльності команда Ukraïner прагне не лише показати цікавинки України для самих українців, а й привернути увагу до місцевих локацій закордонних туристів, тому сайт адаптовано 9 іноземними мовами.

Кожен охочий може приєднатися до команди волонтерів, а також порадити маловідоме цікаве місце чи запропонувати авторську музику.

ТАКОЖ ЦІКАВО:

Знай українське: 5 патріотичних мультфільмів для дітей

Коли з’являться українські дитячі Оскар і Ґреммі?

Тест: шкільний класик чи сучасний музикант?

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *